Ana sayfa Eğitim E Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi – Not Sorgulama

E Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi – Not Sorgulama

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, birçok veliye ve öğrenciye kolaylık sağlıyor. E Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi - Not Sorgulama detayları için yazımızın devamını okuyunuz.

4
0

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, birçok veliye ve öğrenciye kolaylık sağlıyor. E Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi – Not Sorgulama detayları için yazımızın devamını okuyunuz.

 E-Okul VBS ( Veli Bilgilendirme Sistemi) 2007 yılında MEBBİS kapsamında, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen bir bilgilendirme sistemidir. E-Okul sistemi öğrencinin okul kaydı döneminden mezun olduğu döneme kadar tüm bilgilerinin depolandığı bir web uygulamasıdır.

 Kimler Giriş Yapabilir?

 Bu sisteme giriş yapan veliler, öğrencinin okulundaki tüm sınav sonuçlarına, ders programına, devamsızlık kayıtlarına ve TEOG sınav sonuçlarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. E-Okul bir veli bilgilendirme sistemi olmasına rağmen sistemden öğrenciler, okul yönetimi ve öğretmenler de faydalanabilir.

 Hangi Kurumlar Kullanmaktadır?

 E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi tüm devlet okulları ve özel eğitim okulları için yükseköğretim aşamasına kadar olan süreçte kullanılmaktadır.

 Not Sorgulama

 Bu bilgilendirme sistemine kayıtlı öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve sorulan güvenlik sorularının cevaplanmasıyla giriş yapılabilir. Giriş yapıldıktan itibaren kayıtlı öğrenciye ait tüm bilgilere ve notlarına ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here