Ana sayfa Genel E-okul VBS Sınav Notları Sorgulama ve Devamsızlık Sorgulama

E-okul VBS Sınav Notları Sorgulama ve Devamsızlık Sorgulama

Gelişen teknoloji ve internet araçları ile bilgi sahibi olmak artık çok kolay. Milli Eğitim Bakanlığı da e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ni veliler için devamsızlık ve sınav notlarını sorgulamaları için kullanıma açtı. E-okul VBS Sınav Notları Sorgulama ve Devamsızlık Sorgulama işlemleri için gerekli bilgiler sayfamızda!

7
0

Gelişen teknoloji ve internet araçları ile bilgi sahibi olmak artık çok kolay. Milli Eğitim Bakanlığı da e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni veliler için devamsızlık ve sınav notlarını sorgulamaları için kullanıma açtı. E-okul VBS Sınav Notları Sorgulama ve Devamsızlık Sorgulama işlemleri için gerekli bilgiler sayfamızda!

İletişim teknolojileri son yıllarda büyük bir hız kazanarak çeşitli gelişimler gösterdi. Elde edilen gelişmelerin sonuçları ise bir çok alanda uygulanabilirlik kazandı. Bunlardan birisi de ülkemizde öğrencilerin ve velilerin anlık olarak bilgilendirilmesini sağlayan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’dir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kullanıma sunduğu sistem velilere, öğrencilerinin sınav ve devamsızlık bilgilerini anlık olarak sunmaktadır.

SİSTEM HAKKINDA

Veli Bilgilendirme Sistemi, arayüzü oldukça basit ve kullanışlı olan bir sistemdir. BU LİNK‘ten e-Okul ekranına girdiğinizde sağ tarafta yer alan “VBS” giriş ekranına öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve Okul Numarası girildiği takdirde tüm bilgilere kolayca ulaşabilmek mümkün olacaktır. Hem devamsızlık yapılan gün sayısı hem de sınavlardan alınan notlar sistemden görülebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here