Ana sayfa Eğitim E Okul Öğrenci Giriş – MEBSİS Sınav Sonucu Not Sorgu Ekranı Detayları

E Okul Öğrenci Giriş – MEBSİS Sınav Sonucu Not Sorgu Ekranı Detayları

Milli Eğitim Bakanlığının hizmetlerinden olan ve velilere büyük kolaylık sağlayan E Okul öğrenci girişi ve Mebsis sınav sonucu not sorgu ekranı çok işe yarıyor.

6
0

Milli Eğitim Bakanlığının hizmetlerinden olan ve velilere büyük kolaylık sağlayan E Okul öğrenci girişi ve Mebsis sınav sonucu not sorgu ekranı çok işe yarıyor.

Öğrencilerin okulda geçirdikleri zaman diliminden sanal ortamda haberinziin olması E-Okul ve MEBBİS sayesinde olmaktadır. Çocuğunuzun performansını yakından takip etmek için E okul intenet sayfasından takip edebilirsiniz. Devamsızlık günleri, tüm derlserin notları ve aldığı belgelerini MEBBİS ve E Okul ortaklığı ile açıkça görebilirsiniz.

 MEBBİS Sınav sonucu not sorgulama ekranından , sizden istenen bilgileri girdiğinzide çocuğunuzun tüm notlarını ve not ortalamalarını öğrenebilirsiniz. Bu sistem sayesinde veliler daha çok bilinçlenip,  diğer yazılı ve sözlü sınavlara daha çok çalışmak için yöntem belirlerler. Zayıf olan derslerin üzerine daha çok gidilerek, başarı puanını arttırırlar.

MEB tarafından aktif hale getirilen bu site sayesinde veliler çok rahat ettiklerini açıklarlar. Bu sistem 2007 yılından itibaren sıkça kullanılıyor. Bu hizmet sayesinde öğretmenler, öğrenciler, ve veliler birbirileri ile daha uyumlu hale geldiler. 

 MEBBİS sistemine girmek için gerekenler;

-Öğrencinin TC kimik numarası ilgilii alana yazılır.

-Öğrencinin okulda kullandığı okul numarası da eklenir. 

-Bazı kimlik bilgileri de istendikten sonra siteye hızlı bir şekilde giriş yapılabilir. Öğrenilmek istenen bilgiler ilgili butona tıklayınca açılır.

E Okul ve Mebbis ile herşey kontrolünüzün altında olacak.

ÖĞRENCİ ve VELİ GİRİŞ SAYFASI – Mebbis

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here