Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

E-devlet vukuatlı nüfus kaydı alma artık ücretsiz! İşte Detaylar

Geçtiğimiz Şubat ayında resmi gazetede yayınlanan habere göre artık E-Devlet üzerinden Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgeleri alınabilecek.

Geçtiğimiz Şubat ayında resmi gazetede yayınlanan habere göre artık E-Devlet üzerinden Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgeleri alınabilecek.

Bir çok resmi belgeyi online olarak e-devlet sistemi üzerinden alabiliyoruz. E- devlet sistemi üzerinden alınan her belgenin hukuki olarak devlet dairelerinden alınan belgelerle aynı geçerliliğe sahip olması ve bu sistem sayesinde devlet hizmetlerinden insanların en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde uygulanması sağlanıyor.

E-DEVLET SAYESİNDE İŞLEMLER HIZLANDI

- Advertisement -

2012 yılından beri hayatımızda olan bu sistem Vukuatlı Nüfüs Kaydı almamıza izin vermiyordu.  Bu kaydı almak isteyenler Nüfus Müdürlüklerine başvurarak alabiliyordu.

Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklik geçen şubat ayında resmi gazetede yayınlanan habere göre bu duruma yeni bir düzenleme getirildi. Artık vukuatlı Nüfüs kayıt önekleri de bir çok belge ile 7 gün 24 saat boyunca istenilen her an intenet üzerinden sahip olunabilecek.

Nüfus Kayıt Öneği Belgesi Sorgulama – E-Devlet

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.