Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

e-Devlet Seçmen Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tek bir kimlik sorgulaması ile Türkiye’deki tüm kamu hizmetlerinden faydalanmayı sağlayan e-Devlet Seçmen Sorgulama hizmeti de verilmeye başladı. Seçmen Sorgulama nasıl yapılır?

Tek bir kimlik sorgulaması ile Türkiye’deki tüm kamu hizmetlerinden faydalanmayı sağlayan e-Devlet Seçmen Sorgulama hizmeti de verilmeye başladı. Seçmen Sorgulama nasıl yapılır?

Uzun zamandır kullanıma sunulan ve kullanıcı sayısı her geçen gün artan e-Devlet kapısından artık tüm kamu hizmetlerinden faydalanıldığı gibihizmetinden de faydalanabilecek.Anayasa referandumunun kesinleşmesiyle birlikte Yüksek Seçim Kurumu https://secmen.ysk.gov.tr adresi ile hizmet verdiği yurt içi ve yurt dışı seçmen bilgilendirme hizmetini tek bir şifre  ile e-Devlet kapısından alabilecek. Anayasa referandumu tarihi yakınlaştıkça nerede oy kullanacağım? sorusu artık e-Devlet kapısı ile daha da pratikleşiyor.

PTT aracılığı ile de alacağınız e-Devlet kapısı şifresi ile nerede oy kullanacağınızı öğrenebiliyorsunuz.e-Devlet kapısına girdiğinizde arama motorundan yapacağınız yurtiçi seçmen sorgulama ve yurt dışı seçmen sorgulama ile istediğiniz bilgilere mobil veya bilgisayarınız ile daha rahat ulaşabiliyorsunuz.

Seçmen Listesinde İsminiz Yok ise ne yapmalısınız?

16 Nisan’da yapılacak olan referandum için açıklanan listeler 18 Şubat tarihinde öğrenilebilecek ve bu listeler 26 Şubat tarihine kadar muhtarlıklarda asılı kalacak listede ismi olmayanlar ise 26 Şubat tarihine kadar nüfus müdürlüklerine ve muhtarlıklara başvurmaları gerekecek.Bu tarihler içinde başvuru yapmayan vatandaşlar ise 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda oy kullanamayacak.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı – E-Devlet İçin TIKLAYIN

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.