Ana sayfa Genel Dünya Sağlık Günü Nedir Ne Zaman Kutlanır? İlgili Yazılar ve Görseller

Dünya Sağlık Günü Nedir Ne Zaman Kutlanır? İlgili Yazılar ve Görseller

Dünya Sağlık Örgütü Anayasası'nın yürürlüğe girdiği 7 Nisan Dünya Sağlık Günü olarak kutlanır. İnsanların sağlık kurumlarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine erişmesi için kutlanır.

7
0

Dünya Sağlık Örgütü Anayasası’nın yürürlüğe girdiği 7 Nisan Dünya Sağlık Günü olarak kutlanır. İnsanların sağlık kurumlarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine erişmesi için kutlanır.

Dünya Sağlık Örgütü Anayasası 22 Temmuz 1946 tarihinde 61 ülkenin temsilcileri tarafından imzalanmıştır. Dünya Sağlık Örgütü Anayasasının kabulü için 26 ülkenin kabul etmesi ile yürürlüğe girmiştir. 7 Nisan 1948 de kabul edilen Anayasa her yıl 7 Nisan’da Dünya Sağlık Günü olarak kutlanır.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO)

 Dünya Sağlık Örgütü,Sağlığın geliştirilmesinde katkıda bulunan bilim ve meslek dalları arasında işbirliği sağlamak,Uluslararası sağlık sorunlarına karşı anlaşmalar hazırlamak,Sağlık alanındaki arştırmaları teşvik ve rehberlik etmek,Sağlık alanında yetiştirilen öğrenci ve personelin öğretim normlarin de iyileştirme sağlamak,Sağlık bakımından aydınlatılmış bir kamuoyu oluşumuna yardım etmek gibi önemli görevleri yerine getirmek için kurulmuştur.

Dünya Sağlık Haftasının kutlandığı 7-13 Nisan haftasında televizyon ve radyolarda sağlık bilgisinin ve yardımının önemi hakkında programlar sunulur, gazete ve dergiler de makaleler yayınlanır.

İLGİLİ GÖRSELLER

Dünya Sağlık Günü ile ilgili görsel sonucu

Dünya Sağlık Günü ile ilgili görsel sonucu

İlgili resim

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here