Ana sayfa Nedir Dünya Saati Hareketi Nedir? Türkiye Nasıl Destek Verecek?

Dünya Saati Hareketi Nedir? Türkiye Nasıl Destek Verecek?

Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın (WWF) iklim değişikliğine dikkat çekmek adına düzenlediği organizyon Dünya Saati Hareketi'ne Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada destek verildi.

3
0

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim değişikliğine dikkat çekmek adına düzenlediği organizyon Dünya Saati Hareketi’ne Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada destek verildi.

 25 Mart 2017 tarihinde saat 20:30’da başlayan organizasyonda, Türkiye de dahil olmak üzere bir çok ülkede 1 saaatliğine tarihi yapıların ve anıtların ışıkları 1 saatliğine söndürüldü.

 Dünya Saati Hareketi Nedir?

 Dünya Saati Hareketi, iklim değişikliğine ve sorunlarına vurgu yapmak adına düzenlenmiş bir organizasyondur. Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından düzenlenen bu organizasyona destek veren ülkelerden biri de Türkiye’dir. Bir çok ülkede gerçekleşen organizasyonda 1 saat boyunca tarihi yapı ve anıtların ışıkları kapatılarak iklim değişikliği ve sorunlarına vurgu yapılıyor. İlk kez 2007’de Avusturya’da başlayan Dünya Saati Hareketi’ne Türkiye ise 2010 yılından bu yana katılmaktadır.

Türkiye Nasıl Destek Verdi?

 Ülkemizde Dünya Saati Hareketi, Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın Türkiye koordinatörlüğü ile düzenlenmektedir. Türkiye 2010 yılından bu yana bu organizasyona İstanbul’da bulunan boğaz köprülerinin, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Sultanahmet Cami ve İzmir Saat Kulesi’nin ışıklarını kapatarak destek vermektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here