Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Dükkan Satın Almak İçin veya Dükkan Açmak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kişiler kendi iş yerlerinin patronu olmak isterlerse, ne yapmalılar.Kredi kullanmak için hangi bankaları tercih etmeliler. İşte dükkan satın almak veya dükkan açmak için kredi veren bankalar ve şartları.

Kişiler kendi iş yerlerinin patronu olmak isterlerse, ne yapmalılar.Kredi kullanmak için hangi bankaları tercih etmeliler. İşte dükkan satın almak veya dükkan açmak için kredi veren bankalar ve şartları.

Kişiler çeşitli nedenlerle başkalarının yanında çalışmak  istemeyebilir, kendi işnin patronu olmak isteyebilir.Daha önce çalışıp uzman olduğu alanda iş yeri açıp kendisi için çalışmak isteyebilirler.Bu isteklerinizi gerçekleştirmek için; Devlet destekli Bankalar ve kuruluşlar , yeterli sermayesi olmayanlara finans sağlamaktadır.Birçok girişimci iş yerini açmak için (market, manav,mağaza, kuyumcu, büfe, cafe, lokanta, berber,beyaz eşya)  devletin ve bankaların sağladığı bu imkanlardan faydalanmaktadırlar..Bu imkanları girişimciye sağlamak amacı ile KOSGEB devlet destekli işyeri açma kredisi vermektedir.Yine Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi bankalarda bu konuda girişimciye KOBİ ve işyeri kurma kredileri vermektedir.

Girişimci öncelikle kurmak istediği işe karar vermeli,işin büyüklüğünü,,Şeklini size  iş yerini açmak için ne kadar krediye ihtiyaç duyduğunu ayrıntılı bir şekilde hesaplamalıdır.Bu hesaba göre açacağınız dükkanın size aylık getirisni ve masraflarını  göz önüne alarak  ,kredi için ödeyebileceğiniz miktarı çok iyi hesaplanmalıdır. Zamanında ödenmeyen krediler sıkıntı oluşturabilir ve borç yükünü dahada çok artırabilir.

- Advertisement -

Birçok Banka işyeri açmak için kredi imkanı sunmaktadır.Önemli olan kullanacağınız krediyi ödeme gücünüz, .Ödeyemeyeceğiniz bir borcun altına girmemeniz Kullanacağınız kredinin hesaplamalarını yaptıktan sonra. bankaları iyi araştırmalı,kampanyalarını takip etmeli en uygun faizle kredi veren bankaları tercih etmeliyiz.Bankaların işyeri kredisi için uyguladığı faiz oranlarına baktığımızda  en düşük faiz oranı (%1.19) ile krediyi Ziraat Bankası veriyor.. Kredi faiz oranı en yüksek olan banka ise Şekerbank(%1.75) Tabi her bankanın farklı faiz oranları ve sunduğu değişik ödeme şekilleri var.

Kredi şartlarını oluşturduğumuzda kredi veren bankalar;İş Bankası, Ziraat Bankası, Şekerbank,Akbank, Anadolu Bankası, Vakıfbank, Odeabank, Yapı ve Kredi Bankası,Türkiye Ekonomi Bankası, Halk Bankası,Denizbank, ONB Finansbank olarak sıralayabiliriz. .Çalışacağımız bankayı seçmeden önce müşteri temsilcileri ile görüşmeliyiz..Eğer ödemede bir aksaklık yaşanırsa sunacakları bir altenatif olup olmadığını , faiz oranlarının değişmesi ile kredinin değişip değişmeyeceği gibi birçok konuda fikir almalı kararımızı ona göre vermeliyiz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.