Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Düğün kredisi nasıl alınır Faiz oranları nasıl

Evleneceklere müjde! Devlet destekli düğün kredisinin nasıl alınacağı ve faiz oranları Bakanlık tarafından açıklandı.

Evleneceklere müjde! Devlet destekli düğün kredisinin nasıl alınacağı ve faiz oranları Bakanlık tarafından açıklandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışmalardan Devlet Destekli Evlilik Kredisi, halk arasında bilinen ismiyle düğün kredisi, devletin evlenmek isteyen gençlere sunduğu ödeneklerden bir tanesidir. Devlet destekli ödenek grubunda değerlendirilen düğün kredisi için başvuruda bulunmak isteyen genç bireylerin belirli koşulları sağlaması gerekmektedir.

Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

- Advertisement -

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sağlanan düğün kredisini almak isteyen adayların, öncelikle bakanlığa bağlı il müdürlüklerinden birine müracaat etmesi gerekmektedir. Ardından gelir testine tabi tutulan adayların, maddi olanakları düşük seviyede bulunursa ve 24 yaşını doldurmamışsa bu ödenek taraflarına sağlanır. Tüm bunların yanı sıra düğün kredisi almak isteyen kişilerin sicil kayıtlarının da temiz olması gerekmektedir. Tüm bu şartları sağlayan kişilere ise hükümet, 10.000 türk lirasına kadar düğün kredisi vermektedir.

Düğün Kredisinin Faiz Oranları Nedir?

Düğün kredisine başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler ödeneklerini, kamu bankaları aracılığı ile almaktadır. Kredi ödemesinin gerçekleşmesinin ardından adaylar, 1 yıl boyunca geri ödemeye mecburi tutulmazlarken, maksimum 4 yıllık bir ödeme imkanı verilmektedir. Ödeme şeklini diledikleri gibi şekillendiren adaylara, ödemelerine yönelik ise hiçbir şekilde bir faiz oranı uygulanmamaktadır.  

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.