Ana sayfa Genel don kişot’un aşık olduğu kadının adı nedir

don kişot’un aşık olduğu kadının adı nedir

Murat Yıldırım sunuculuğundaki Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan ''Don Kişot'un aşık olduğu kadının adı nedir?'' sorusunun cevabı merak konusu oldu. İşte o sorunun cevabı.

11
0

Murat Yıldırım sunuculuğundaki Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan ”Don Kişot’un aşık olduğu kadının adı nedir?” sorusunun cevabı merak konusu oldu. İşte o sorunun cevabı.

Kim Milyoner Olmak İster’de dünyaca ünlü yazar Cervantes’in en sevilen romanlarından Don Kişot ile ilgili bir soru soruldu. Soruda, Don Kişot’un aşık olduğu kadının adı soruldu ve bu sorunun cevabı büyük merak konusu oldu. İşte o soru.

Cervantes’in ünlü romanında Don Kişot’un aşık olduğu ve uğruna her şeyi göze aldığı kadının adı nedir?

Sorunun doğru cevabı ise Dulcinea’dır.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER YARIŞMASININ KURALLARI NELERDİR?

Kim Milyoner Olmak İster yarışması 2 Ağustos 2011 tarihinden beri ATV ekranlarında yayınlanan bir yarışma programıdır. Haftanın 3 günü milyonlarca kişiyi televizyon ekranlarına kilitleyen bu yarışma büyük bir ilgiyle takip edilmektedir. Şuanda da yarışma Murat Yıldırım’ın sunumuyla televizyon ekranlarına gelmektedir.

Toplam 12 sorudan oluşan yarışmada,   2. soruyu kazanan yarışmacı 1000 TL almayı garanti altına almaktadır. 7. soruyu gören yarışmacılar ise 15.000 TL’lik baraj sorusuyla karşı karşıya olmaktadır. Bu soruya gelen kişi de yarışmadan ayrılarak 15.000 TL kazanabilmektedir. Yarışmacı eğer yarışmadan vazgeçer ise barajdaki parayı alabilmektedir.

Yarışmacı, bilemediği sorular için 4 farklı joker kullanabilme hakkına sahiptir. Yarışmacı 3 jokeri yarışmanın ilk sorularında da kullanabilmekteyken, dördüncü joker 7. soruda yarışmacıya sağlanmaktadır.

Jokerler; 2 seçeneği eleme, telefon jokeri, çift cevap jokeri ve seyirciye sorma jokeridir. 7. soruda yarışmacıya verilen joker ise çift cevaptır. 12. soruyu bilen kişi de 1.000.000 TL’yi kazanmaya hak kazanmaktadır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here