Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Doktora Öğrencilerine 1550 Lira Burs Verilecek Kimler Faydalanabilir?

YÖK tarihinde ilk kez karşılaşılan bir detay doktora öğrencilerine 1550 lira burs imkanı tanımasıdır. Doktora bursu şartları neler?

YÖK tarihinde ilk kez karşılaşılan bir detay doktora öğrencilerine 1550 lira burs imkanı tanımasıdır. Doktora bursu şartları neler?
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir projeye imza atarak başlamış oldu. Doktora öğrencilerine 1550 lira burs imkanı artık hayal olmaktan çıkmaktadır. ,Bu proje ile yaklaşık 2000 doktora öğrencisine maddi anlamda destek sağlanacak.  Doktorasını yapmak isteyen öğrenciler yeteri kadar emek vererek birçok kuda fedakarlık etmektedirler. Her öğrenciye aylık olmak üzere bin 550 lira ödeme yapılarak ihtiyaçlarını karşılamalarına sebep olacak. 

Nasıl Alınabilecek? Geri Ödemeli mi?

Bu proje ile amaç Üniversitelerde öğrencilerin doktora masraflarına katkıda bulunabilmek.Bu burs ücretini alabilmek için T.C vatandaşı olup, herhangi bir işte çalışmamak ve doktora yapmaya hak kazanmış olan öğrenciler başvurabilirler. Doktorası devam eden üniversite öğrencileri tez aşamasına geçmemiş olması bu burs ücretini almaya hak kazanması anlamına gelmektedir. 

- Advertisement -

YÖK tarafından kontrol altına alınacak bu imkan sayesinde binlerce doktora öğrencisi daha başarılı bir eğitim hayatı sürdürebilecek. Masraflarına katkıda bulunabilecek bu projeyle öğrencilerin yüzü gülmeye başlayacak.

Öğeencilein başvuruları YÖK tarafından incelenip uygun bulunan üniversiteler tarafından gerçekleştirilecektir.  YÖK’ün  tanıdığı bu imkanla maddi olarak rahatlayacak olan öğrenciler eğitimlerine daha sıkı sarılacaklardır. 
 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.