Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Diyanet Meslek Dersleri Öğretmenlerine Tashih-i Huruf Kursu Verilecek

Diyanet meslek dersleri öğretmenleri ve din kültürü ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik Tashih-i Huruf kursu verileceğini açıkladı. Kursu alabilmek için gerekli şartlar neler?

Diyanet meslek dersleri öğretmenleri ve din kültürü ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik Tashih-i Huruf kursu verileceğini açıkladı. Kursu alabilmek için gerekli şartlar neler?

Diyanet okullarda seçmeli ders olarak okutulan Kuran-ı Kerim derslerini vermekte olan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Din Kültürü öğretmenlerine çocukların kuranı kerimi daha iyi öğrenmelerini sağlamak amacıyla kurs verilmesi kararlaştırıldı. Buna göre Diyanet Meslek Dersleri Öğretmenleri ve Din Kültürü öğretmenlerini bu kapsamda hızlandırılmış bir eğitime tabi tutacak. 

Tashih-i Huruf Kursu Nedir?

- Advertisement -

- Advertisement -

İlgili İçerik

YÖKDİL Sınav Giriş Belgesi Sorgulama! 2019 YÖKDİL Sınav Giriş Belgesi Çıktı Alma

Tavsiye :  Okul Nakil Dilekçesi Nasıl Yazılır? İşte Dilekçe Örneği

Tashih-i Huruf Kuran-ı Kerim’in doğru ve güzel bir sesle okunması için verilen bir derstir. Bu kapsamda MEB ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokole göre din kültürü öğretmenleri ile meslek dersleri öğretmenleri Kuran-ı kerimin daha iyi ve daha doğru öğretilmesi için Tashih-i Huruf kursu verilecek. Öğretmenlerin eğitimi için  Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyesinde 6 ay süreyle kendi personellerine Tashih-i Huruf kursu verecek. Daha sonra kursu başarıyla tamamlayan diyanet personelleri aldıkları kurs kapsamında 2 haftalık hızlandırılmış kurslarla milli eğitimdeki öğretmenlere eğitim vermeye başlayacak.

Bu kapsamda Kahramanmaraş Müftülüğü bünyesinde eğitti yaklaşık 20 personelleriyle, Kız ve Erkek İmam Hatip liselerinde 220’si erkek 200’ü kadın toplam 420  Milli Eğitime Bakanlığına bağlı öğretmene tashihi huruf dersleri vererek bu alanda büyük bir başarıya imza attı. Tashih-i Huruf kursları kapsamında icra edilen verimli çalışmaların neticesi olarak Kuran öğrenmeye yeni başlayan çocukların öğrenme hızında ilerleme gözlemlenmesi beklenmektedir. 

Tavsiye :  TYT'de 180 Puan Barajını Geçmek İçin Kaç Net Gerekiyor? Avantaj Eşit Ağırlıkçılarda

 

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.