Kaymakam Mehmet Özel’in adını yanlış söyleyen muhabir Dilay Dilaver sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcılar Dilay Dilaver kimdir, kaç yaşında, nereli ve boyu kaç gibi soruları araştırmaya başladı.

CNN Türk’ün genç muhabiri Dilay Dilaver Kaymakam Mehmet Özel’in ismini yanlış söyledi. Özel, genç muhabirin röportaj teklifini canlı yayında reddetti. Sosyal medyada gündem olan konunun ardından kullanıcılar genç sunucu Dilay Dilaver hakkında araştırma yapmaya başladı.

Dilay Dilaver kimdir, kaç yaşında?

21 Ağustos 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Dilaver, Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde eğitim görmüştür. Genç muhabir ilk olarak Uçankuş TV’de futbol programı sunarak yayın hayatına başlamış ve ardından farklı kanallarda staj yapmıştır. Genç muhabir 2018 yılında BJK TV’de spor spikeri ve sunucu olarak görev yapmış ancak kanalın kapatılmasıyla 2019 yılında CNN Türk bünyesine katılmıştır. Genç spiker 9 ay boyunca CNN Türk ekranlarında spor bültenini sunmuş daha sonra Haber Merkezi’ne geçerek muhabirliğe başlamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here