Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları Neler? Faizsiz Düğün Kredisi

Yeni evlenecek olan çiftler için devlet destekli olarak evlilik kredisi imkanı sunulmaktadır. Siz de evlenmeden önce devlet destekli evlilik kredisi başvuru işleminizi yaparak, bu finansal kaynağı edinebilirsiniz.

Yeni evlenecek olan çiftler için devlet destekli olarak evlilik kredisi imkanı sunulmaktadır. Siz de evlenmeden önce devlet destekli evlilik kredisi başvuru işleminizi yaparak, bu finansal kaynağı edinebilirsiniz.

Yeni evlenecek olan çiftler için ilk aşamada herşey oldukça maliyetlidir. Düğün, gelinlik, nişan, balayı, çeyiz derken masraflar sınırsız bir seviyeye ulaşmakta ve birçok kişi için bu durum evliliğe mani olacak bir seviyeye ulaşmaktadır. Devlet ise toplumun mikro bazda en önemli birimi olan ailenin kurulması için bu zorlukları bertaraf etmek adına çeşitli destekler sunmaktadır. Bunlardan birisi evlilik kredisi olup diğeri ise çeyiz hesabı uygulamasıdır. Eğer siz de yakın zamanda evlenecekseniz ve maddi zorluklarınız varsa devlet destekli evlilik kredisi şartları ve başvurusu (faizsiz) hakkında verdiğimiz bilgiler ışığında bu olanaktan faydalanabilirsiniz.

devlet destekli evlilik kredisi kimler alabilir 

- Advertisement -

Bu krediyi alabilmenin temel şartları şunlardır;

Evlenecek çiftlerin 18-24 yaş arasında olup daha önce hiç evlilik yapmamış olmaları gerekmektedir.

Evlenecek olan çiftlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve vatandaşlıkları kapsamında T.C. kanunlarında yer alan ağır suçlardan herhangi birini işlememiş olmaları gerekmektedir.

Evlenecek olan çiftlerin ekonomik durumları evliliklerine mani olacak seviyede olumsuz olmalıdır.

Bu şartları taşıyan evlenecek çiftler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan kredi uygulamasına devlet destekli evlilik kredisi başvuru işlemini yaparak maddi olanak elde edebilirler.

devlet destekli evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır 

Başvuru işlemi bu şartların taşınması halinde, bu uygulama kapsamında anlaşmalı devlet destekli faizsiz evlilik kredisi veren bankalar aracılığı ile yapılmaktadır. Evlenecek çiftlere ait T.C. kimlik belgeleri, gelir durumunu gösterir belge, varsa yoksulluk durumunu gösterir belge, ikametgah belgeleri de devlet destekli evlilik kredisi için gerekli evraklar arasında yer almaktadır.

Bu evrakları ve bu şartları taşıyan kişiler bankalardan 1 yıl ödemesiz, 10.000 TL tutarında faizsiz kredi kullanabilmektedirler.

Ayrıca kişiler eğer isterlerse Çeyiz Hesabı açtırarak da devlet desteklerinden faydalanabilmektedirler. Çeyiz Hesabını, anlaşmalı bankalardan açtıran ve 3 yıl boyunca bu hesapta para biriktiren evlenecek çiftlere devlet de destek sağlamakta ve bu hesaba katkı payı eklemektedir. Önek olarak 3 sene boyunca çeyiz hesabında 20 bin TL biriktiren çifltere 5 bin TL’de devlet destek sağlamaktadır ve çiftlerin rahat bir evlilik yapabilmelerine katkı sağlamaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.