Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Destekleme Yetiştirme Kursları Kalkacak Mı?

2017-2018 yılında çıkan söylentilerinin doğru olup olmadığı, destekleme ve yetiştirme kurslarının kalkıp kalkmayacağı, ne zaman kalkacağı merak konusu.

2017-2018 yılında çıkan söylentilerinin doğru olup olmadığı, destekleme ve yetiştirme kurslarının kalkıp kalkmayacağı, ne zaman kalkacağı merak konusu.

Geçtiğimiz günlerde gündemi sıkça meşguk etmesinden de hatırlayacağımız üzere 2018 yılı için teog sınavı yapılmayacak. Bu durum akıllarda pek çok farklı soru işaretine yol açtı. Yaşanan gelişmeler teog sınavının ardından, destekleme ve yetiştirme kurslarının da kalkabileceği düşüncesine yol açtı. Peki söylentiler doğru mu? Destekleme ve yetiştirme kursları gerçekten de kalkıyor mu? Yaşanan gelişmelerden sonra neler olacak?

Şu an için yetkililerden ve resmi makanlardan, destekleme kurslarının kapatılacağına dair herhangi bir açıklama gelmedi.  Kurs programından haberdar olmayanlar için, yetiştirme kursları yalnızca 8. sınıflar özelinde açılmıyordu. Yani kurs programı tamamen sınav odaklı bir kurs programı değildi. Bu nedenle 8. sınıfta girilen herhangi bir sınavın kalkması ya da değişmesi durumu 5. 6. ve 7. sınıflar için açılan kursları etkilemiyor.

- Advertisement -

Durum bu olunca, konuyla ilgili söylentiler de olsa kursların 2017-2018 yılında da devam edeceği açık bir şekilde ortadadır. 1. ve 2. dönem ile yaz kursları için 2018 başvuru ve kayıt tarihleri dyk klavuzunda açık şekilde belirtilmektedir.

Destekleme ve Yetiştirme kurslarından kimler faydalanabilir?

Kurslara Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrencilerle mezun durumundaki kursiyerler başvurabilir.

Öğretmenler nelerde kurs verebilirler?

Kurs vermek isteyen kadrolu ya da sözleşmeli kadrolarının bulunduğu il ve ilçedeki okullarda ayrıca süresi içinde başvurmak şartıyla görevlendirme olarak çalıştıkları il/ilçe sınırlarındaki okullarda görev alabilirler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.