Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanlığı’na sunmak istediğiniz şikayet ve dilekleriniz için kurulan CİMER Şikayet sistemi kullanıma açıldı. Sisteme başvurmak iste çok kolay.

Cumhurbaşkanlığı’na sunmak istediğiniz şikayet ve dilekleriniz için kurulan CİMER Şikayet sistemi kullanıma açıldı. Sisteme başvurmak iste çok kolay.
Gelişen teknoji uluslararası anlamda devletlerin sosyal sorumlulukları ve toplumsal düzeni korumak adına kullandıkları yöntemleri de geliştirdi. Başta ülkemizde en büyük öneği olan e-Devlet sistemi olmak üzere artık bir çok kamusal işlem artık online olarak gerçekleştirilebiliyor. Şimdilerde ise bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istemi ile kurulan CİMER Şikayet sistemi Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşamakta olan herksin sorun ve dileklerini karşılamak için kuruldu. Sistem sayesinde ülkenin her neresinde olunursa olunsun bir şikayet veya problem durumunda bu yöntem ile bildirim yapılabilmektedir. Sisteme başvurmak ise oldukça basit.

Öncelikle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne giriş yaparak başvuruya geçmeniz gerekmektedir. Bu aşamada sizden T.C. Kimlik numaranız ve isim soyisminiz isteyerek onaylamanız beklenir. Daha sonra bizzat Cumhurbaşkanına iletmek istediğiniz bilgileri paylaşabilmektesiniz. Bunun yanı sıra e-Devlet üzerinden de CİMER’e ulaşabilmek mümkündür. e-Devlet şifreinizi bilmiyorsanız belirli bir ücret karşılığında PTT şubelerinden şifrenizi temin ederek yine TC Kimlik numaranızla sisteme giriş yaparak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

CİMER Nedir? Ne işe Yarar?

- Advertisement -

Ülke genelinde nüfusun artması ve mesafelerin iletişimin önüne geçmemesi adına teknolojinin kullanımının yaygınlaştırılması ile Cumhurbaşkanlığı tarafından kurulan iletişim kanalıdır. Bu kanal sayesinde 7’den 70’e herkes dilek ve isteklerini bizzat Recep Tayyip Erdoğan denetimindeki sisteme ulaştırabilmektedir. Yapılmış olan ve iletilmiş olan tüm başvurular maksimum 30 gün içerisinde bir geri dönüş almaktadırlar. İlk kanaldan ulaşım için sistemin telefon numarası veya e-mail adresi ile de iletişim sağlanabilmektedir.

Ci̇mer FORMU İÇİN TIKLA – Cumhurbaşkanına Yazın

Cumhurbaşkanına Yazın – E-Devlet CİMER FORMU

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.