Ana sayfa Eğitim Cumhurbaşkanı Erdoğan, kreş ve anaokulları için verilen kararı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kreş ve anaokulları için verilen kararı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs nedeniyle Mart ayında tatil edilmesine karar verilen kreş ve anaokulları için merak edilen kararı açıkladı. Erdoğan, MEB'e bağlı bütün okullarda dönemin sonlandırılmasına karar verildiğini duyurdu.

4
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs nedeniyle Mart ayında tatil edilmesine karar verilen kreş ve anaokulları için merak edilen kararı açıkladı. Erdoğan, MEB’e bağlı bütün okullarda dönemin sonlandırılmasına karar verildiğini duyurdu.

Okulların Mart ayında koronavirüs nedeniyle kapatılmasıyla birlikte kreş ve anaokullardaki eğitime de ara verilmesine karar verilmişti. Normalleşme noktasında yeni adımlar atılırken, kreş ve anaokullarındaki son durumla ilgili merak edilen açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Anaokulu ve kreşler ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan bütün okulların eğitim-öğretim döneminin sona erdirilmesine karar verildiğini açıkladı. Yeni dönemin Eylül ayında başlayacağını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaz ayındaki kurs ve benzeri faaliyetlerin ise kendi takviminde devam edeceğini duyurdu.

Kreş ve gündüz bakım evleri 15 Haziran tarihinde hizmet vermeye başlayacak. Özel kreşler ve gündüz bakım evleri ise 16 Mart tarihinden itibaren tatil edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here