Ana sayfa Sağlık Çok sayıda personeli koronavirüse yakalanan Saruhanlı Devlet Hastanesi kapatıldı

Çok sayıda personeli koronavirüse yakalanan Saruhanlı Devlet Hastanesi kapatıldı

Manisa Valiliği; doktor, hemşire, ambulans şoförü ve daha birçok personeli koronavirüse yakalanan Saruhanlı Devlet Hastanesi'nin kapatıldığını açıkladı. Hastanenin yalnızca acil servis hizmeti vereceği duyuruldu.

3
0

Manisa Valiliği; doktor, hemşire, ambulans şoförü ve daha birçok personeli koronavirüse yakalanan Saruhanlı Devlet Hastanesi’nin kapatıldığını açıkladı. Hastanenin yalnızca acil servis hizmeti vereceği duyuruldu.

Manisa Valiliği Saruhanlı Devlet Hastanesi’ndeki doktor, hemşire, ambulans şoförü başta olmak üzere çok sayıda personelde koronavirüse rastlandığını açıkladı. Valilik kararıyla hastanede poliklinik ve yataklı servisler bir süreliğine kapatıldı ve koronavirüse yakalandığı tespit edilen sağlık personeli Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Sadece acil servis hizmeti verilecek

Manisa Valiliği; Saruhanlı Devlet Hastanesi’nde koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle hastalığın yayılmasının önlenebilmesi için hastanedeki yataklı servis ve polikliniklerdeki sağlık hizmetlerinin geçici bir süreyle ara verildiğini duyurdu. Bu çerçevede coronavirüse yakalandığı belirlenen personelin tedavi altına alınarak filyasyon çalışmalarının başlatıldığı aktarılırken, acil servise başvuruda bulunan hastaların hastane bahçesindeki triaj çadırında tetkik edileceği paylaşıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here