Ana sayfa Kimdir Cnn Türk’ün Ünlü Sunucusu Şirin Payzın Kimdir?

Cnn Türk’ün Ünlü Sunucusu Şirin Payzın Kimdir?

CNN Türk ekranlarının Ne Oluyor? programının sunucusu Şirin Payzın Kimdir? Detaylar yazımızda...

5
0

CNN Türk ekranlarının Ne Oluyor? programının sunucusu Şirin Payzın Kimdir? Detaylar yazımızda…

 

ŞİRİN PAYZIN KİMDİR?

İstanbul’da 1968 yılında dünyaya gelen Şirin Payzın, anne tarafı Kırım göçmeni, baba tarafı ise Makedonya göçmenidir. Babası gazeteci olan ünlü sunucu bir süre Ankara’da yaşamıştır. Lisede tiyatro ile oldukça yakından ilgilenen sunucu, üniversite öğrenimi için Fransa’ya gitmiştir. Babasının vefatından sonra ülkesine geri dönen Şirin Payzın burada İstanbul Üniversitesi, Filoloji bölümünde öğrenim hayatına devam etmiştir. Yarım dönem boyunca Filoloji bölümü öğrenimi gördükten sonra İstanbul Bilkent Üniversitesi’ne geçiş yaparak Sanat Tarihi ve İşletme okumuştur. Daha sonrasında ise Newyork’ta bulunan Newyork Üniversitesi’nde giderek öğrenimini tamamlamıştır. 

Öğrenimini tamamladıktan sonra Birleşmiş Milletler’de bulunan Daimi Temsilciliğimizde iş hayatına giriş yapmıştır. Basın bürosunda bir süre boyunca bilgi edindikten sonra hayatında değişikliğe giden Şirin Payzın, televizyoncu Ufuk Güldemir’in bir arkadaşı ile tanışmış ve aralarında geçen bir sohbet sonrasında yayım hayatına başlamıştır. Newyork’tan İstanbul’a bu vesile ile gelen Şirin Payzın, Ufuk Güldemir ile tanışmış ve Ufuk Güldemir’in ona “kesinlikle televizyon ekranlarında yer almalısın” diyerek ünlü sunucunun kariyeri değişti. Show TV ile yayım hayatına başlayan sunucu, 1994-1999 yılları arasında ATV bünyesinde ana haber bülteni kadrosunda kendine yer bulmuş ve diplomasi muhabirliği yapmıştır. Libya Lideri Muhammer Kaddafi ile 1997 yılında özel bir röportaj yaparak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden “Yılın Röportajı” ödülünün sahibi olmuştur. 

CNN Türk’ün kuruluş yılında (1999) ekranlarda kıdemli diplomasi muhabiri olarak yerini almıştı ve bu görevini 2002 yılına kadar sürdürdü. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here