Ana sayfa Genel Çipli Kimlik Kartı Randevusu Nasıl Alınır? Başvuru Çağrı Merkezi Alo 199

Çipli Kimlik Kartı Randevusu Nasıl Alınır? Başvuru Çağrı Merkezi Alo 199

Türkiye'de yeni uygulama başlayan yeni kimlikler için başvurular başladı. Çipli Kimlik Kartı Randevu sistemiyle sahip olabileceksiniz. Çipli Kimlik Kartı Randevusu almak için gerekli bilgiler yazımızın devamındadır.

6
0

Türkiye’de yeni uygulama başlayan yeni kimlikler için başvurular başladı. Çipli Kimlik Kartı Randevu sistemiyle sahip olabileceksiniz. Çipli Kimlik Kartı Randevusu almak için gerekli bilgiler yazımızın devamındadır.
2017 yılının Ocak ayında başlayan yeni çipli kimlik kartı başbvuruları son hızla devam ediyor. Her il ve ilçede vatandaşlar Çipli Kimlik Kartı randevu için nüfus müdürlüklerine adeta akın ediyor.  Bu yeni kimliklere sahip olmak isteyen ve işini daha sonra ki zamanlara bırakmak istemeyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinde sıraya girerek kimliklerine kavuşmak istiyor.

Yeni kimlik kartları için bazı belgeler ve başvuru şartları nüfus müdürlüklerince açıklandı. Ayrıca vatandaşlar Alo 199 nolu telefondan randevu alabilirler.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Yeni kimlik sahbi olabilmek için ;
Son 6 ayda çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf,
Eski nüfus cüzdanınız,(ya da nüfus cüzdanı yerine geçecek bir belge)
Parmak izi,parmak damar izi, el ayası damar izi ile tüm işlemler tamamlanır. Yeni çipli kimlik kartlarına sahip olabilmek için 16 TL ücreti nüfus müdürlüklerine yatırmanız gerekiyor. 
 
Tabi ki yeni çipli kimliklerinize hemen ulaşamıyorsunuz. Size söylenen tarihe evinize posta şekilde ulaştırılacak. Ayrıca 15 yaşını doldurmamış kişiler başvurularını şahsen olarak da yapabiliyor. 

Kimlik Randevu İçin TIKLA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here