Chicago’da 100 milyar dolarlık Türk gelir hedefi hayata geçiriliyor! Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Chicago şehrinde Türk üssü inşa edilecek. Türk üssü ile ilgili detaylar TOBB tarafından bildirildi. İçerisinde yer alacak olan sektörler ve şirketin konumu belirlendi. Detaylar özellikle ticaret ile uğraşanlar tarafından merak ediliyor.

Chicago’da Türk Üssü İnşa Ediliyor!

Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Chicago’da Türk üssü inşa edilmeye başlandı. Bu sayede Türk şirketlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde şirket kurulabilecek, ortak girişimler gerçekleşebilecek, danışmanlık şirketleri kurulabilecek. Ayrıca bu üs ile birlikte ticaret hacminin de 100 milyar dolara kadar artması hedefler arasında yer alıyor.

TOBB tarafından düzenlenen ve sektörlere verilen yazıya göre Chicago’da kurulacak olan bu üssün, havalimanına yakın olacağı ve yoğun bir yerde çalışılacağı belirtildi. Merkez konumda olacağı, kapalı alanının, ofis alanının ve depo alanının olacağı belirtildi. Chicago’da kurulacak olan bu şirkette ilk olarak makine ve teçhizat, çimento, mermer ve kimyasal ürünler olacak. Bu ürünlerin satışının gerçekleştiği sektörler yer alacak. Bunların yanı sıra şirkette yer alacağı söylenen diğer sektörler şunlar oldu; yan sanayi ürünleri, alüminyum, mobilya, tekstil, hızlı tüketim malları.

Bütün Ürünler Bir Şirket Altında Olacak

Ürünlerin yer aldığı şirket farklı sektörlere hizmet sağlayacak. Yukarıda belirtilen sektörlerin dışında ayrıca danışmanlık, şirket kurma ve toplumsal yapıyı tanıma gibi farklı iş olanakları da yer alacak. Şirket sayesinde Türk ürünleri ABD’de yer almaya başlayacak ve ticaret hacmi de 100 milyar dolara yükseltilecek. Bu hedefler doğrultusunda çalışmalar başladı. ABD’nin en çok aldığı Türk ürünleri bu şirket sayesinde satışa kolayca sunulacak. Ürün satışını yanı sıra tüketicinin eğilimleri ve toplumsal yapıya da hakim olunacak ve analizler yapılarak Pazar alanı genişletilmeye çalışılacak. Sektörlerin çoğalması hedeflenmektedir.

Amerika Chicago Şehrinde Ticaret

Türk ürünlerinin satışının yapılması için ABD’nin Chicago şehri seçildi. Üssün kurulacağı yer oldukça işlek ve birçok firmanın yer aldığı bir yer. Bu anlamda buraya bir şirketin kurulması anlamlı olacaktır. İmalat üssü olarak görülen Chicago’da Türk üssü kurulacak ve burada birçok firma ve sektör tek çatı altında toplanarak Amerika ile ticareti geliştirecek, tüketici analizi yapacak ve giderek sektörlerin çoğalmasını sağlayacak.

Dünyanın en büyük ithalatçısı olarak bilinen ABD’de bir üs kurmak ticaret için büyük bir adımdır. Amerika ile Çin’in arası korona virüs salgını nedeniyle bozuldu ve ABD yeni bir tedarikçi arayışına girdi. Bu arayıştan faydalanabilecek ülkelerden biri de Türkiye’dir. Ülkenin kalkınması ve ticaret alanında büyük bir adım atması için ABD’de bir şirket kurması gerekmektedir. Özellikle Amerika’nın ithalat ettiği ürünlerin yer alacağı bir firmanın kurulması gerekmektedir. Chicago’da kurulacak olan Türk üssü ABD’nin ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Tekstil, otomotiv, makine, yan sanayi ürünleri gibi ürünlere ihtiyacı olan Amerika, bu ihtiyaçlarını Türk şirketleri sayesinde karşılayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here