Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

İlk Cemre Ne Zaman Düşecek? İlk Cemre Nereye Düşer? 2. Ve 3. Cemre Tarihleri

Türk kültüründe oldukça önemli olan cemre düşmesi baharın müjdeleyicisidir. Peki Cemre ne zaman düşecek?

Türk kültüründe oldukça önemli olan cemre düşmesi baharın müjdeleyicisidir. Peki Cemre ne zaman düşecek?

Türk kültüründe cemrenin yeri oldukça önemlidir. baharın habercisi olan cemre’nin düştüğü gün bayram havasında kutlanmaktadır. kışın son ayı olan Şubat ayının bitmesine yakın Cemre Ne Zaman Düşecek sorusu akıllara gelmeye başladı.

2019 yılında ilk cemrenin ne zaman düşeceği bilgisini yazımızda bulabilirsiniz.İlk bahara girmeden önce Cemre’nin toprağa, havaya ve suya düştüğü inanışı oldukça yaygındır. 7 gün ara ile düştüğüne inanılan cemre baharın müjdecisidir.

- Advertisement -

Ilk cemre nereye düşer

Toprağa, havaya ve suya düştüğüne inanılan cemre ilk olarak havaya düşer. 2019 yılında cemre 19 – 20 Şubatta havaya, 26 – 27 Şubatta suya, 5- 6 Şubatta ise toprağa düşecek. Son cemrenin de düşmesi ile beraber havalar iyice ısınmaya başlayacaktır.

İnanışa göre cemre ilk olarak havaya düşerek havayı sonra suya düşerek suyu en son da toprağa düşerek toprağı ısıtmaktadır. Tabi ki bu durum bilimsel temelli değil yalnızca bir inanıştır. Bilimsel açıklamalara göre ise güneş ışınları ilk olarak toprağı ısıtmaktadır. Cemre kültürümüzde var olan baharın gelişini kutladığımız bir şenliktir.

http://editor.supersistemler.com/yt/index.php?baslik=Cemre Ne Zaman Düşecek 2017?

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.