Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Çanakkale Köprüsü Nasıl Olacak? İlk Resimleri Yayınlandı

Dünyanın en büyük köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsünün ilk görseli yayınlandı.Köprünün ihalesinin ne zaman biteceği ve temellerinin ne zaman atılacağı haberimizde.

Dünyanın en büyük köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsünün ilk görseli yayınlandı.Köprünün ihalesinin ne zaman biteceği ve temellerinin ne zaman atılacağı haberimizde.

Dünyanın en büyük köprüsü olma ünvanını taşıyacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü Marmara bölgesinin 5. asma köprüsü Çanakkale boğazının ise ilk köprüsü olacak. Çok ses getireceği beklenen köprünün ilk görseli TRT de paylaşıldı.

Denizcilik Ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan 26 Ocak 2017 yapılan İhale sonucunun 17 Şubat’ta açıklanacağını söyledi.Çanakkale ilinin  Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasına inşa edilecek Fay hattının geçtiği ve 1. sınıf deprem bölgesi olan Çanakkale de yapılan asma köprünün ise 10 şiddetine kadar depreme dayananıklı olacağını söyledi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan.Köprünün temellerinin 18 mart 2017 Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma gününde atılacağı söyleniyor.

- Advertisement -

Köprünün 3 gidiş 3 geliş olmak üzere 6 şeritli yapılağı ve 2023 metrelik açıklığa sahip olacağınında bilgileri verildi.Projenin tamamlamlanmasıyla marmara denizinin etrafonda dolaşan bir otoyola sahip olunacak.

Köprü Ne Zaman Yapılıp Hizmete Girecek?

İstanbul’u Çanakkale ve Ege’ye bağlayacak köprünün 2023 yılında hizmete girmesi bekleniyor.Köprünün şimdilik belirlenen geçiş ücretleri ise şöyle;otomobiller için 15 euro+KDV,otoyolda  ise km başına 0.05 cent+KDV olacak.

Çanakkale Köprüsü Nasıl Olacak ile ilgili görsel sonucu

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.