Ana sayfa Teknoloji Booking.com yasağı devam edecek mi? Yasağın sebebi ne? Detayları öğrenin

Booking.com yasağı devam edecek mi? Yasağın sebebi ne? Detayları öğrenin

Hollanda kökenli online turizm acentesi Booking.com'a yasak! Ülkemizde temsilciliği olan ancak vergi ödemeyen kuruluşun kullanıma kapatılması için yasal işlemler uygulandı.

6
0

Hollanda kökenli online turizm acentesi Booking.com’a yasak! Ülkemizde temsilciliği olan ancak vergi ödemeyen kuruluşun kullanıma kapatılması için yasal işlemler uygulandı.

Uluslararası otel rezervasyon ve tatil paketleri satışı sağlayan Booking.com’a kapanma şoku! Hollanda asıllı olan firma ülkemizde de çok sayıda otelle anlaşmalı olarak fırsat ve rezervasyon imkanları sunuyordu. En uygun fiyattan sağlanan bu işlemler için kazanç elde eden Booking’in kapatılması için yasal işlem başlatıldı.

NEDEN YASAKLANDI?

Türkiye’de temsilcili olmasına rağmen işlemlerini Hollanda üzerinden gerçekleştirdiği için ülkemizde vergi ödemeyen Booking rekabet kurallarını ihlal nedeniyle yasaklandı. Bu yasak firma rekabet kurallarını uygulama ve vergi ödeme yükümlülüklerini gerçekleştirmesi karşılığında kullanıma açılacak.

2015 yılından beri mahkemesi süren yasağın uygulaması henüz kesinlik kasandı. TÜRSAB’ın peşine düştüğü bu yasak için uygulama alanları genişlerse TripAdvisor ve Trivago’nun da yasaklanması muhtemel olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here