Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Bilim Kurulu’ndan 65 Yaş ve Üstünü Sevindirecek Açıklama

Bilim Kurulu’ndan 65 yaş ve üstünü sevindirecek açıklama geldi. Normalleşme sürecinde 65 yaş ve üstündekilere uygulanan sokağa çıkma yasağı devam etmişti. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü açıklamalarda bulundu.

Bilim Kurulu’ndan 65 yaş ve üstünü sevindirecek açıklama geldi. Normalleşme sürecinde 65 yaş ve üstündekilere uygulanan sokağa çıkma yasağı devam etmişti. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü açıklamalarda bulundu.

Korona virüs salgını sürecinde 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Yaklaşık 3 aydır süren yasak normalleşme süreciyle birlikte sona ermesi bekleniyordu. Ancak normalleşme sürecinde 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağına devam edilmesine karar verildi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağıyla ilgili biraz daha sabretmelerini kısa süre içinde daha rahat olacaklarını söyledi. Tevfik Özlü’nin bu açıklamalarının ardından 65 yaş üstü vatandaşlar yeni süreci merakla beklemeye koyuldu.

- Advertisement -

65 yaş ve üstü vatandaşlardan biraz daha sabretmeleri istendi

Prof. Dr. Tevfik Özlü 65 yaş ve üstü vatandaşların bu süreçte yıprandıklarını ancak biraz daha sabretmeleri gerektiğini ifade etti. Özlü, sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde kalan 65 yaş üstü vatandaşların kısa süre sonra dışarıya çıkabileceklerini belirtti.

Prof. Dr. Tevfik Özlü şuana kadar 65 yaş üstü vatandaşlara virüsün bulaşmadığını, ancak bulaşması halinde ölümcül olduğunu belirterek vatandaşlardan biraz daha sabırlı olmalarını istedi.

Tevfik Özlü, 65 yaş üstü vatandaşlardan yoğun bakım sürecinde takip edildiğini ve solunum yolu yetersizliği nedeniyle ölüm oranlarının yüksek olması 65 yaş üstü vatandaşlarımızı korumak adına bu kararın biraz daha sürmesi gerektiğini ifade etti.

Normalleşme süreciyle ilgili de açıklamalarda bulunan Özlü, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmasının önemine vurgu yaptı ve bu süreçte ikinci bir dalganın da gündemde olması nedeniyle dikkatli olunması gerektiğine vurgu yaptı. Tevfik Özlü bu süreçte yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.