Ana sayfa Finans Berat Albayrak: Yılsonunu büyümeyle kapatacağız

Berat Albayrak: Yılsonunu büyümeyle kapatacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüse rağmen Türkiye'nin yılsonunu büyüme ile kapatacağını açıkladı. İşte Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları.

4
0

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüse rağmen Türkiye’nin yılsonunu büyüme ile kapatacağını açıkladı. İşte Bakan Albayrak’ın açıklamalarından satır başları.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs nedeniyle dünya genelinde yaşanan koronavirüs pandemisine rağmen Türkiye’nin yılsonunu büyüme rakamıyla kapatacağını açıkladı.

TRT Haber’e konuk olan Bakan Albayrak, Türkiye’nin koronavirüsten en az şekilde etkileneceği bir paket hazırladığını paylaştı.

‘’Bütün ülkeler bundan etkilenecek.’’

Dünya tarihinde şuana kadar olan en önemli süreçlerden birinin yaşandığını işaret eden Bakan Albayrak, 2 yılı aşkın süredir çok sayıda yapısal dönüşümün uygulandığını açıkladı. Koronavirüsten dünya genelindeki bütün ülkelerin etkileneceğini belirten Albayrak, virüsten en asgari düzeyde etkilenecek önemli paketleri hazırladıklarını duyurdu.

‘’Vatandaşlarımızdan hiç para talep etmedik.’’

Türkiye’nin ekonomi olarak salgına rağmen güçlü durumda olduğunu söyleyen Albayrak, salgın döneminde vatandaşlardan para talep etmediklerini dile getirerek Avrupa’nın bu noktada kötü bir sınav verdiğine vurgu yaptı.

‘’Türkiye yeni bir ekonomik modele geçecek.’’

Bakan Albayrak, Türkiye’nin rekabetçi kur politikasıyla üretim odaklı ve üreticilere destek verildiği bir ekonomik modele geçeceğini paylaşarak maliyet ve yatırımlarda yüksek maliyetli farz marjına değil, düşük marjlar ile uzun vadeli ve öngörülebilen bir yatırım iklimine girileceğini aktardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here