Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Bedelli Askerlik’de Son Durum Ne? Şartları ve Yaş Sınırı Açıklaması Yapıldı Mı?

2017 yılında Bedelli bekleyenlere Adalet Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması! Bedelli Askerlik’de son durumun ne olacağına yönelik açıklama yapıldı!

2017 yılında Bedelli bekleyenlere Adalet Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması! Bedelli Askerlik’de son durumun ne olacağına yönelik açıklama yapıldı!

 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 30 Mart Perşembe akşamı katıldığı bir televizyon programında, kendisine yöneltilen soruları yanıtlarken, bedelli askerlik konusuna da açıklık getirdi. Uzun zamandır gündemde olan 2017’de bedelli askerliğin gelme durumu hakkında sorulan soruları yanıtlayan Bakan Bozdağ, bedelli askerlik konusuna ışık tuttu.

- Advertisement -

 Bedelli Askerlikte Son Durum Ne Olacak?

- Advertisement -

İlgili İçerik

Avon Mayıs Kataloğu Yayınlandı! Anneler Gününe Özel İndirimler Avon’da

Tavsiye :  Tarihte Bugün 1 Nisan Günü neler oldu?

 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı televizyon programında, referandum sürecinde genel af  ve bedelli askerlik konularında bir çalışma olup olmadığı yönünde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Bakan Bozdağ, kendisine yöneltilen “Bedelli askerlik ile ilgili bir gelişme olacak mı?” sorusu üzerine, bu konuda herhangi bir çalışmanın mümkün olamayacağını net bir dille ifade etti.

Gündeme gelen bedelli askerlik konusunda hükümetin son derece kararlı olduğunu açıklamasına ekleyen Bozdağ, Fırat Kalkanı Operasyonu ve terör örgütleri ile ilgili mücadelelerin hala devam etmesi nedeniyle bedelli askerliğe yönelik bir çalışmanın, ahlaki değerlere zıt bir tutum sergileyeceğini ve hükümetin bu konuda son derece kararlı olduğunu ifade etti.

Tavsiye :  KPSS Şartı Olmadan Personel ve İşçi Alımı Yapan Kurum Ve Kuruluşlar ( Güncel İlanlar )

 Bedelli Askerlik Şartlarına ve Yaş Sınırına Dair Bir Açıklama Var Mı?

 Bakan Bekir Bozdağ, bedelli askerliğin şartları ve yaş sınırına dair yöneltilen sorular üzerine, çalışması yapılmayan konu adına bunların konuşulması için henüz erken olduğunu ifade ederek, Bedelli askerlik bekleyenlerin mağdur olmamaları için ilgili makamlara bu konunun iletilmesi gerektiğini vurguladı. Ardından bedelli askerlik durumunun değerlendirilebilmesi için ise öncelikle Fırat Kalkanı Operasyonu’nun sonlanması gerektiğini açıklamasına ekleyen Bakan Bozdağ, bir süre daha bedelli askerliğin rafa kaldırıldığını ifade etti.

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.