Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Baş Ağrısı İçin Okunacak ETKİLİ DUALAR

Baş ağrısından kurtulmak için bazı din alimleri dualar tavsiye etmiştir. Bu duaları okuyan kişiler baş ağrılarından kurtulmuştur. İşte baş ağrısı için okunacak etkili dualar…

Baş ağrısından kurtulmak için bazı din alimleri dualar tavsiye etmiştir. Bu duaları okuyan kişiler baş ağrılarından kurtulmuştur. İşte baş ağrısı için okunacak etkili dualar…

Baş ağrısı ağrılar arasında insanlara en çok çektiren ağrılardandır. Kronik olarak isimlendirilen pek çok ağrı çeşidi vardır. Migren en çok sıkıntı yaratan ağrıların başında gelmektedir. Baş ağrısından bazı dualar okumak insana iyi gelecektir. Bazı duaların insan sağlığına olumlu etkileri olduğu gibi baş ağrısı için de dualar vardır.

Baş Ağrısı İçin Okunacak Dua

”Bismillahirrahmanirrahim, Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari. Sadak allah ül azim.”

Din alimleri baş ağrısı için Fatiha suresinin okunmasının ardından en az 7 kez zikredilip ardından uzanılır ise baş ağrısının geçeceğini söylemiştir. Bu dua baş ağrısını geçirmedeki en etkili duadır.

Hz. Muhammed’in Baş Ağrısı İçin Okuduğu Dua

“Allahümme eşfi enteşşafi allehümme a’fintelmuaf”

Peygamber efendimizin okuduğu bu dua şifa duası olarak geçmektedir. Bu dua özellikle şiddetli baş ağrıları için okunmaktadır. Bu dua sadece baş ağrıdığında değil sürekli okunmalıdır.

Nihat Hatipoğlu’nun Baş Ağrısı İçin Tavsiye Ettiği Dua

Nihat Hatipoğlu bir programında baş ağrısı için okunması gereken bir duadan bahsetmiştir. Hatipoğlu’nun aktardığı bu dua Hz. Muhammed’in de okuduğu bir duadır. Bu duanın Arapçası şu şekildedir:

Arapçası: “Euzi bi izzetillahi ve bi kudretihi min şerri ma ecidü ve uhaziru.”

Türkçesi: “Hissettiğim ve çekindiğim şeyin şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım.”

Baş Ağrısı İçin Okunan Haşr Suresi

Baş ağrısı ve diğer ağrılar için okunması önemle vurgulanan dualardan bir tanesi de Haşr suresidir. Haşr suresini okuyan kişiler ağrılarından kurtulmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.