Ana sayfa Finans Bankalardan Kredi Çekmek İçin Hangi Şartları Sağlamanız Gerekir?

Bankalardan Kredi Çekmek İçin Hangi Şartları Sağlamanız Gerekir?

Yapacağınız kredi çekmek için başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için yapmanız gerekenleri içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

5
0

Yapacağınız kredi çekmek için başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için yapmanız gerekenleri içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Bankalar sahip oldukları finansal özellikleri ile her türlü miktarlarda kredileri müşterilerine vermeye hazırdırlar. Ancak kredi kullanacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken hususlar vardır. Kredi ya da kredi kartı başvurularınızda bankaların dikkate aldığı esaslar şunlardır:
-Bankalar kredi başvurularınızda bir gelir belgesi ya da maaş bordrosu isteyebilir. Çekeceğiniz krediyi geri ödemeniz sırasında problem yaşayıp yaşamayacağınızı ölçmek adına ve çekmek istediğiniz kredi miktarının maaşınızla orantılı olup olmadığını kontrol ederler. Bankalar kredi başvurularınızda en az 6 aylık sigortalı olup olmadığınızı da kontrol edebilir.
-Kredi Puanı: Kredi puanı bankacılık ürünleri için başvurularda en çok dikkat edilen noktalardan birisidir. Çünkü kredi puanınız sizin ödeme alışkanlıklarınızı yansıtır. Yani kullandığınız kredi ya da kredi kartı ödemelerinizi bankanın belirlediği tarihlerde ve miktarlarda ödeyip ödememenize göre şekillenir. Kredi puanınız 1 ile 1900 arasında bir puan sistemine göre belirlenir. 1 ile 699 arası en riskli, 700 ile 1099 arası orta riskli, 1100 ile 1499 arası az riskli, 1500 ve 1699 arası iyi ve 1700 ile 1900 arası en iyi şeklindedir. Eğer puanınız riskli seviyelerde ise kredi kullanma işleminiz onaylanmayabilir.
-İhtiyaç türüne göre kredi belirleme: Kredi çekerken ihtiyacınız olan parayı ne için kullanacağınızı kesinleştirmelisiniz. Öneğin günlük ihtiyaçlarınız için kullanacaksanız bireysel ihtiyaç kredileri, araç sahibi olmak için taşıt kredilerini tercih edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here