Ana sayfa Finans Bankalara Kredi Başvurusu Yapmak Kredi Notumu Olumsuz Etkiler Mi?

Bankalara Kredi Başvurusu Yapmak Kredi Notumu Olumsuz Etkiler Mi?

Kredi başvurusu yapmak kredi notunu farklı pozisyonlarda ekleyebilir. Bunun için kişinin bankalarla olan ilişkileri büyük önem arz eder. Bankalara Kredi Başvurusu Yapmak Kredi Notumu Olumsuz Etkiler Mi? Detaylar yazmızda.

5
0

Kredi başvurusu yapmak kredi notunu farklı pozisyonlarda ekleyebilir. Bunun için kişinin bankalarla olan ilişkileri büyük önem arz eder. Bankalara Kredi Başvurusu Yapmak Kredi Notumu Olumsuz Etkiler Mi? Detaylar yazmızda.

Kredi notunu etkileyen birçok neden mümkün vardır. Kredi kartları borcunuzu zamanında ödememeniz, kredi taksitlerinizi geciktirmeniz, kredi kartlarında asgarinin altında ödeme yapmanız gibi nedenler kredi notunuzu olumsuz etkilemektedir. Bu konu hakkında en çok merak edilen konulardan biri kredi başvurularının kredi notunu etkileyip etkilemediği olmaktadır. Kredi başvurusu bazı durumlarda kredi notu üzerinde etkili olmaktadır. Kredi başvurusu yaptınız ve kredinizden onay aldınız bu kredi başvurusu kredi notunuzda olumsuz bir etki yaratmayacaktır. Bu bilakis sizin kredi notunuzun risksiz durumda olduğunuzu gösterir. Ancak kredi başvurusu yaptınız ve banka size red cevabı verdi. İşte bu durumda kredi başvurunuzu sizin kredi notunuzun biraz daha düşmesine neden olacaktır. Müşterinin yapmış olduğu hatalardan biri de bir banka kredi başvurusuna red cevabı verdikten sonra birden çok bankaya başvuru yapmaktadır. Bu doğrultuda bankaların hepsi aynı bakış açısıyla kredi onayı verdiğinden o bankaların red cevabı vermesi kredi notunun dahada hızlı düşmesine sebebiyet verecektir.

Bu kötü giden kredi notunu yükseltmek için elbette tedbirler alınabilir. Bunlarda ilki ısrarcı olduğunuz kredi başvuru taleplerinden bir süre vazgeçmek. Yani kredi notunuz yükselme eğilimine geçene kadar başvuru yapmamanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer ciddi bir aciliyetten kaynaklı kredi talebinde bulunmak istiyorsanız bankaya teminat sunarak ve düşük tutarlı kredi talep ederek bunu lehinize çevirmeye çalışabilirsiniz. Ama bunun yanında kredi notunuzu yükseltmek için girişimlerde bulunmanız ilerisi için faydanıza olacaktır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here