Ana sayfa Finans Bankadaki Vadesiz Hesaplar Nasıl Kapatılır? Hesap Kapatma Yöntemleri

Bankadaki Vadesiz Hesaplar Nasıl Kapatılır? Hesap Kapatma Yöntemleri

Bankalarda vadesiz hesabı bulunan kişiler bu hesaplarını kolay ve hızlı bir şekilde kapatabilirler. Bankacılık hizmetleri ile vadesiz hesap kapama yöntemleri yazımızda yer almaktadır.

7
0

Bankalarda vadesiz hesabı bulunan kişiler bu hesaplarını kolay ve hızlı bir şekilde kapatabilirler. Bankacılık hizmetleri ile vadesiz hesap kapama yöntemleri yazımızda yer almaktadır.

Bankaların sundukları fırsat paketleri sayesinde birçoğumuz ister istemez vadesiz hesap açtırmak durumunda kalabiliyoruz. Vadesiz hesaplar her ne kadar kullanımı sağlanırken cazip bir hesap olarak görülse de bankalardan kullanılmak istenen bir hizmet için öncelikle o banka da bir vadesiz hesabınız olması gerekir. Buna önek olarak kredi kartı sahibi olmak isteyenler öncelikle banka şubesine giderek vadesiz hesap açma talebinde bulunuyorlar. Bunun ardından banka vadesiz hesap ve beraberinde size kredi kartı verebiliyor. Kredi kartını borçlarını ödediğiniz takdirde kapattırabilme hakkına sahipsiniz. Fakat kredi kartı ile birlikte açılan vadesiz hesaplar çoğu zaman unutulabiliyor. Başlangıçta fırsat olarak görülen vadesiz hesaplar kullanımı sağlanmadıkça yani hesap üzerinden herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde dezavantaj olabiliyor. Banka hesabın aktif bir şekilde kullanılmadığı zamanlarda hesap işletim ücreti adı altında vadesiz hesabınıza bir ücret yansıtabiliyor. 

BANKALARDAKİ VADESİZ HESAPLAR NASIL KAPATILIR?

Eski bankacılık hizmet anlayışına yönelik olarak vadesiz hesaplarını kapattırmak isteyen bireyler banka şubesine giderek, ilgili birim için sıra alarak bu işlemi gerçekleştirebiliyordu. Fakat şimdilerde gelişen teknoloji ve bankacılık hizmet anlayışı ile bu işlemi vakit kaybetmeden ve daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Bankacılık hizmeti kullanılan bankanın müşterilerine sunmuş olduğu intenet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ile müşteri hizmetleri, banka şubeleri ve ATM ile vadesiz hesaplarınızı kapatabilirsiniz. 

İntenet Bankacılığı ile Vadesiz Hesap Kapama İşlemleri

İntenet bankacılık hizmeti ile vadesiz hesap kapatma işlemlerinizi diğer yöntemlere göre daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet kullanımı sağlanılan bankanın intenet bankacılığı ile T.C. kimlik numaranız veya müşteri numarınız ve sisteme kayıtlı parolanız ile platforma giriş yapmanız yeterli olacaktır. Ardından açılan sayfada yer alan “hesaplar” bölümünde bulunan alt başlıklardan Vadesiz Hesap Açma / Kapama kısmına giriş yaparak, kapatılması talep edilen hesabı seçerek işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Hesap içerisinde paranız varsa bunu bir başka hesaba aktarmanız faydalı olacaktır. 

Mobil Bankacılık ile Vadesiz Hesap Kapama İşlemleri

Yukarıdaki yöntemde bahsettiğimiz gibi hizmet kullanılmakta olan bankanın mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmanız yeterli olacaktır. Ardından Hesap İşlemleri menüsünde yer alan Vadesiz Hesap Açma / Kapama alt başlığı ile bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık hizmetleri bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Fakat genel olarak hesaplarınız ile ilgili işlemlerinizi Hesap İşlemleri menüsünden gerçekleştirebilirsiniz. 

Telefon Bankacılığından Müşteri Hizmetleri ile Vadesiz Hesap Kapama İşlemleri 

Bu yöntem ile işlemini gerçekleştirmek isteyenler vadesiz hesapları bulunan bankanın müşteri hizmetlerini arayarak yönlendirmeler ile Hesap İşlemleri menüsü ile bu konuyla ilgili müşteri temsilcilerine bağlanarak vadesiz hesaplarını kapatmak istediklerini belirterek gerçekleştirebilirler. Müşteri temsilcisi bu talebi alarak, bazı aşamalarından ardından hesabın kullanıma kapatılmasını sağlayacaktır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here