Ana sayfa Eğitim Bakanlık açıkladı! Anaokulu ve kreşlerin açılacağı tarih belli oldu

Bakanlık açıkladı! Anaokulu ve kreşlerin açılacağı tarih belli oldu

Coronavirüs nedeniyle okullar tatil edilmiş ve bu süreçte velilerin en fazla tartıştığı konulardan bir tanesi de ''Anaokulu ve kreşler yazın açık olacak mı?'' konusunda olmuştu. Bakanlık, anaokulu ve kreşlerin açılacağı tarihi duyurdu.

4
0

Coronavirüs nedeniyle okullar tatil edilmiş ve bu süreçte velilerin en fazla tartıştığı konulardan bir tanesi de ”Anaokulu ve kreşler yazın açık olacak mı?” konusunda olmuştu. Bakanlık, anaokulu ve kreşlerin açılacağı tarihi duyurdu.

Coronavirüs sebebiyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim süreci EBA TV ile online ile devam etmektedir. Normalleşme planı noktasında getirilen çok sayıda kısıtlamayla birlikte yeni düzenlemeler hayata geçirilirken, yeni eğitim-öğretim dönemi için işaret edilen tarih 1 Haziran olmuştu.

Kreş ve anaokulları ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ile alınan kararla yeni eğitim-öğretim yılının Eylül ayında başlayacağını açıkladı. Erdoğan, Bakanlığın yaz ayındaki kurs ve diğer faaliyetlerini kendi takviminde yapacağını dile getirerek anaokulu ve kreşlerin 15 Haziran’da yeniden açılacağını duyurdu.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here