Ana sayfa Genel Bakan Koca’dan son dakika sokağa çıkma yasağı açıklaması: Evimizin kıymetini bilmeliyiz

Bakan Koca’dan son dakika sokağa çıkma yasağı açıklaması: Evimizin kıymetini bilmeliyiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört günlük sokağa çıkma yasağının bittiğini açıklayarak ''Evimizin kıymetini bilmeliyiz.'' diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu. Bakan Koca, vakaların görülmediği zamana dönüşün şuanda mümkün olmadığını açıkladı.

5
0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört günlük sokağa çıkma yasağının bittiğini açıklayarak ”Evimizin kıymetini bilmeliyiz.” diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu. Bakan Koca, vakaların görülmediği zamana dönüşün şuanda mümkün olmadığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının kontrol altına alınabilmesi için Bilim Kurulu’nun önerileriyle çeşitli tedbirleri açıklamıştı. Bu tedbirler içerisinde dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasına tabii tutulması da bulunmaktaydı.

Türkiye’de her geçen gün düşüş seyreden koronavirüs nedeniyle bazı noktalarda normalleşme başladı. Bu noktada normalleşme çalışmaları hakkında son dakika açıklaması yapan Koca, uygulanacak yeni sokağa çıkma yasağında 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların da yasağa tabii tutulacağını açıkladı.

Sabırlı olmanızı, bize zaman tanımanızı rica ediyorum

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda sokağa çıkma yasağının kalktığını açıkladı. Koca, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağının da devam ettiğini duyurdu.

‘’Evimizin kıymetini bilmeye devam etmeliyiz.’’ diye konuşan Bakan Koca, vakaların görülmediği sürecine dönmenin henüz mümkün olmadığını açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here