Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Aylin Aslım’la evlenen Utku Vargı kimdir?

14 Kasım tarihinde Antalya’da Aylin Aslım ile evlenen Utku Vargı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Aylin Aslım hayranları, Utku Vargı kimdir? Utku Vargı kaç yaşındadır? sorularını araştırmaya devam ediyor.

14 Kasım tarihinde Antalya’da Aylin Aslım ile evlenen Utku Vargı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Aylin Aslım hayranları, Utku Vargı kimdir? Utku Vargı kaç yaşındadır? sorularını araştırmaya devam ediyor.

14 Kasım tarihinde Antalya’da Aylin Aslım ile nikah masasına oturan Utku Vargı merak edilmeye devam ediyor. Pek çok Aylin Aslım hayranı Utku Vargı hakkında araştırma yapmaya başladı.

- Advertisement -

Utku Vargı kimdir?

15 Temmuz 1976 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Vargı 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarında eğitim hayatına başladı. 1986 – 1987 yıllarında Saki Şarıl’ın başında olduğu flüt bölümünde eğitimine devam eden Vargı İlhan Baran solfej Hikmet Şimşek ile birlikte orkestrada görev amaya başladı.

Oda müziği alanında Alain Boeglin ile çalışmalarına devam eden Utku Vargı 1992 yılında Ayhan Sancar ile, 1993 yılında Songül Seidel’in flüt sınıfına dahil olarak 1997 yılında bölümünü 3.lük ile tamamladı. Daha sonrasında Gülşen Tatu’nun ileri flüt eğitimi sınıfına dahil olan Vargı Hürkan Ayvazoğlu’nun orkestra repertuar derslerine katılmaya hak kazandı.

1999 yılında Almanya’nın Lubeck şehrinde Profesör Angela Firkins’in master class atölyesinde eğitime başlayan Vargı, A. Zimmerman ile birlikte moden müzik teknikleri, Fazıl Say ile oda müziği atölyelerine katılım gösterdi.

2001 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında sözleşmeli olarak göreve başlayan Vargı, 2013 yılında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğünde görev almaya başladı. 2013 başında açılan sınava giren ve başarı elde eden Utku Vargı halen Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde görev almaktadır.

Utku Vargı 1999 yılında hayata geçirilen ANTDOB bünyesinde yapılan tüm çalışmalarda görev almış ve halen oda müziği ve resital çalışmalarına katılarak görev almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.