Bir dönem Star Tv de yayınlanan dizilerden biri olan Avlu dizisi, dönemine damga vurmuştu. Konusu ve oyuncu kadrosuyla sevilen Avlu dizisinde, Kudret’in oğlu Alp dikkat çeken oyunculardan biri oldu.

Avlu dizinin önemli karakterlerinden biri olan Kudret’in oğlu olan Alp isimli karakteri, Deniz Can Aktaş, oyunculuğuyla çok beğenilmişti. Alp karakteri, Kudret’in oğludur. Para ve gücün içinde yaşamış olan Alp, kendi yaşıtlarıyla iletişim kuramayan soğuk biridir. Annesinin işlediği cinayeti gören Alp, bu olaydan fazlasıyla etkilenmiş ve yaşamının önemli olaylarından biri olmuştur. 

Annesi Kudret ise bu cinayetten kendini haklı çıkarmaya çalışarak oğlu Alp’e kendisini masum göstermiştir. Alp’in gözünde annesi bir kahramandır. Alp ise Kudret’le aynı koğuşta kalan Deniz’in kızı olan Ecem’e aşık olmuştur. 

Sekizinci bölümde ise Ecem hapishaneye girmiştir. Merve’nin verdiği yüksek dozdan büyük bir sağlık sorunu yaşar. Ecem yaşadığı olaydan dolayı eve geçer ve hapishanedeki annesiyle telefonda konuştuktan sonra Alp kapıyı çalar. Kapıyı açan Ecem’e “Seni benden başkasının öldürmesine izin vermem” deyip Ecem’i öldürür. Deniz ise kızının öldürülmesinin ardından korkusuz bir insana dönmüştür ve tek amacı kızının intikamını almaktır. 

1992 yılında İstanbul’da doğan Deniz Can Aktaş, aslen Kastamonu şehirlidir. Piri Reis Üniversitesin ’de gemi makineleri ve işletme mühendisliği bölümü okudu. İlk projesi ise 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar projesinde yer almıştır. 

27 yaşında olan Deniz Can Aktaş şimdilerde Menajerimi Ara dizisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Avlu, Neredesin Birader, Hayat Bazen Tatlıdır ve Tatlı Küçük Yalancılar projelerinde yer almıştır. 

Dizide Alp, Ecem’i bu kadar severken neden öldürdüğü hep merak edilmiştir. Alp, Ecem ve annesi arasında bir seçim yapmıştır ve annesi seçmiştir. Kudret, Ecem’i öldürmek için planlar yapmıştır. Ancak Alp, bunu fark edip kendisi öldürmüştür. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here