Ana sayfa Eğitim ATA AÖF Tek Ders Sınavı hakkında bilgilendirme yayınlandı

ATA AÖF Tek Ders Sınavı hakkında bilgilendirme yayınlandı

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, ATA AÖF Sistemi üzerinden Tek Ders Sınavı hakkında bilgilendirme yayınladı.

7
0

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, ATA AÖF Sistemi üzerinden Tek Ders Sınavı hakkında bilgilendirme yayınladı.

 Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre, ATA AÖF Tek ders Sınavı’nın 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için yapılacağı açık öğretim fakültesi öğrencilerine duyuruldu. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaptığı bu açıklama ile tek dersten başarısız olan öğrenciler için, dönem kaybı yaşamadan mezun olma imkanı tanınmış oldu.

 ATA AÖF Tek Ders Sınavı Hakkında Bilgilendirme Yayınlandı

 Diğer üniversitelerin açıköğretim fakültelerinin yaz okulu, bütünleme ve tek ders sınavlarına yönelik bir çalışma yapmaması ile bu fakültelerin yıl içinde başarız olan öğrencileri dönem uzatmak zorunda kaldı. Bu durumun üzerine öğrencilerinin mağdur olmaması için 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına yönelik tek ders sınavı yapacağını duyurdu.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, resmi sitesi üzerinden bu duyuruyu; “Sınav yönetmeliğinin 14. maddesinin 1. fırkasında yer alan her ders için en az bir ara sınav, bir yarıyıl/yılsonu sınavı ile bütünleme sınavı yapılır. Ayrıca kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış ve almış ancak FF harf notu alarak mezuniyet için tek dersi kalmış olan öğrencilere eğitim-öğretim yılı sonunda bir kere mezuniyet tek ders sınavı yapılır. Bu sınavla ilgili usül ve esasları belirlemeye Fakülte Kurulu yetkilidir.” şeklinde yayınladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here