Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

AÖF Laboratuvar Ders Seçimi Girişi Nasıl Yapılır?

AÖF öğrencileri Laboratuvar ders seçimini nasıl yapacak? haberimizde AÖF Laboratuvar ders seçimi detaylı bir şekilde anlatım bulabilirsiniz.

AÖF öğrencileri Laboratuvar ders seçimini nasıl yapacak? haberimizde AÖF Laboratuvar ders seçimi detaylı bir şekilde anlatım bulabilirsiniz.
AÖF Laboratuvar dersleri için kayıt işlemlerini ve ders seçimlerini 13-24 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirecek. 2017 yılında da seçimler bu 2 ay içerisinde yapılacak. Öğrenciler sisteme T.C No ve şifreleri ile giriş yapacak ve ardından laboratuar derslerine seçim yapacaklardır.

AÖF Laboratuvar Ders Seçimi Otomasyonu nedir?

Öğrenciler belirtilen tarihlerde ders seçimi yaptıktan sonra Nisan ayında tekrar sisteme girmek zorundadır. Öğrenciler katılmak istedikleri sınav haftasını seçecekler. Özellikle belirtmekte yarar var kayıt tarihleri uzatılmayacaktır. Belirlenen tarihler arasında seçim yapmayan öğrenciler kayıt işlemi için herhangi bir hak iddia edemez, mazeret hakkına sahip değildir ve 2016-2017 öğretim yılında laboratuvar derslerine bir daha kesinlikle kayıt yaptıramazlar.

13-24 Şubat 2017 tarihleri arasında öğrenciler kayıtlarını yeniletebilecek. 13-17 Mart 2017 tarihleri arasında alacakları laboratuvar derslerinin AKTS’lerini de dikkate almak zorundalar.

Laboratuvar uygulamalarında yer alan her bir ders için ara sınav ve dönem sonu sınavı uygulanacaktır. Laboratuvar uygulamasında 60 ve üzeri olan öğrencilere YT (Yeterli), 60’ın altında olan öğrencilere YZ (Yetersiz) harf notu verilmektedir.

Laboratuvar derslerinden başarılı olmak için %70 devam zorunluluğu koşulu ile her bir laboratuar dersindeki 8 deneyden en az 6 deney yapmış ve bu deneylerin raporlarından 100 üzerinden 60 puan almış olmak gerekir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kayıt Otomasyonu İçin TIKLA

İlgili duyurular www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi “Duyurular” sekmesini takiğ edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.