Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

AÖF Dikey Geçiş Kayıt Yenileme Sırasında DGS Kaydımı Yapamıyorum! Sorunun Çözümü

AÖF dikey geçiş kayıt yenilemek için gerekli aşamalar Anadolu Üniversitesi sayfasında açıklandı. Dikey geçiş lisans tamamlama için detaylar konusunda gerekli bilgiler aktarıldı.

AÖF dikey geçiş kayıt yenilemek için gerekli aşamalar Anadolu Üniversitesi sayfasında açıklandı. Dikey geçiş lisans tamamlama için detaylar konusunda gerekli bilgiler aktarıldı.

Anadolu Üniversitesi  dikey geçiş hakkı yenilemek için belli aşamalardan geçilmesi gerekir. Önlisans mezunu olan ve lisans eğitimine devam etmek isteyen adaylar sistem üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. 

 Kayıt yaptırmak için;

- Advertisement -

Kayıt yenileme ders seçimi /ekle sil işlemi yapılmayacak. Kısacası dikey geçiş hakkı için intenet üzerinden giriş yapılmayacak. Dikey geçiş için adaylar not ortalaması bilgisi bulunan öğrenim durum belgeniz veya not durum belgeniz transkript ile birlikte bağlı bulunan AÖF  bürolarına başvurmak gerekir. 

Anadolu Üniversitesi dikey geçiş hakkı tüm önlisans mezunu kişilere tanınmış bir haktır. Adaylar dikey geçiş için intenetten başvuru yapamazlar. Bu nedenle adaylar geçiş sınavı için kayıtlarını yapamadıklarında telaşlanmamaları gerekir. Telefonla veya başka bir yöntemle ulaşamadıklarını söyleyen adaylar, direk AÖF bürolarından bizzat kendileri yapmak zorundalar. Anadolu Üniversitesi bu konuda size her türlü desteği verecektir. 

 Not ortalamasını gösteren belge mezun olan kişilere diplomalarını almaya gittiklerinde verilmiş olması gerekir. Eğer kaybolma veya yitirme gibi durumlarda yine bağlı bulunan AÖF bürolarına gidilebilir. Problem yaşamamak isteyen adayların aöf bürolarına giderek gerekli bilgileri almalarını da tavsiye ederiz. 

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim önlisans mezunu olan adayalrın lisans tamamlama için dikey geçişleri AÖF büroları tarafından kabul edilmektedir. AÖF büroları bu  konuda adayalrdan not ortalamasını gösteren belge ve diplomayı isteyecek. Kayıt yenileme için kişiler intenet kanalıyla değil, bizzat kendilerinin başvurularıyla gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. Kayıt yeneileme için intenetle zaman geçirmeden, AÖF bürolarına gitmek gerekir. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.