Ana sayfa Eğitim AÖF Ders Kitapları Dağıtılmaya Başladı Mı? Kitaplar Nerelerden Temin Edilir!

AÖF Ders Kitapları Dağıtılmaya Başladı Mı? Kitaplar Nerelerden Temin Edilir!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi; ders kitaplarını hem içerik hem de iç ve dış tasarımını yenilendiğini açıkladı. Kitapların dağıtımının başlandığı açıköğretim yetkililerince bildirildi. AÖF Ders Kitapları Dağıtılmaya Başladı Mı? Kitaplar Nerelerden Temin Edilir? Cevaplar yazımızda!

5
0

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi; ders kitaplarını hem içerik hem de iç ve dış tasarımını yenilendiğini açıkladı. Kitapların dağıtımının başlandığı açıköğretim yetkililerince bildirildi. AÖF Ders Kitapları Dağıtılmaya Başladı Mı? Kitaplar Nerelerden Temin Edilir? Cevaplar yazımızda!

Binlerce öğrenciyi üniversite okuma fırsatı tanıyan Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi bu yıl da yeni öğrencilerini bekliyor. AÖF eğitim sisteminde önemli yeri olan ders kitapları bu sene hem kapak tasarımlarında hem de içerik olarak değişiliklerin yapılacağı açıklandı. Özellikle ünitelerde yapılmış olan düzenlemelerle öğrencilere daha kolay öğrenme fırsatı sağlanacak.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi yetkilisi olan Rektör Yardımcısı aynı zamanda Açık Öğretim Fakültesi Dekan vekili olan Prof. Doç.Dr. Yücel Güney konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama da; Açıköğretimin kaynak oluşturma hususunda yılların vermiş olduğu bilgi birikimi kullandığını ve gelişmiş eğitim kadrosu çalışmaları hassasiyet ile yürüttüğünü söyledi. 2018- 2019 öğretim yılı için hazırlanan kitapların öğrenciler tarafından rahat ve sıkılmadan kullanacağına dikkat çekti. Yapılan düzenlemelerde; ÖTAG ve TAB sistemlerinin eğitim sistemine büyük katkılarının olacağını açıkladı.

Özellikle kitapların dış kapakları ve içinde kullanılan görsel materyallerin tasarımlarından, yazılardan sorumlu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Grafik Tasarım ve Yazım Sorumlusu Doç. Dr. Halit Turgay Ünalan’da ; kitapların öğrencilerin öğrenme sürecin de önemli bir materyal olduğunu belirtti. Bu bağlandan kitapların her köşesinin önem arz ettiğini ve gereken yeniliklerin yapıldığını söyledi. AÖF’nin geniş öğretim kadrosu ile yapılan AR-GE çalışmaları neticesinde ortaya içerik ve tasarım yönünden güçlü materryallarin ortaya konduğunu ifade etti. Bu revizyon hareketinin her daim devam edeceğini söyleyen Ünalan, öğrencilerimizden aldığımız geri dönüşler ile daha da güzelini yapma amaçladıklarını açıkladı. 

2018-2019 Açıköğretim Güz Dönemi ders kitaplarının dağıtımı ve öğrencilerin yapılacak olan sınavlarda hükümlü olduğu konularla ilgili detaylar belli oldu. Her olduğu gibi öğrenciler ders kitaplarını AÖF’ye ait olan ve her ilde bulunan bürolardan dağıtılacaktır. Kayıt yaptıran öğrenciler kitaplarını AÖF bürolarından temin edebilecek. Daha kapsamlı bilgi için öğrencilerin www.anadolu.edu.tr/acikoğretim intenet adresine başvurmaları gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here