Ana sayfa Teknoloji Android Telefonunuzu Hızlandırmak için Neler Yapılabilir? İpucu Klavuzu

Android Telefonunuzu Hızlandırmak için Neler Yapılabilir? İpucu Klavuzu

Günümüz koşullarında lüks kullanım olmaktan çıkan cep telefonları artık her yaş grubundan kullanıcı için temel ihtiyaç oluşturmakta.

8
0

Günümüz koşullarında lüks kullanım olmaktan çıkan cep telefonları artık her yaş grubundan kullanıcı için temel ihtiyaç oluşturmakta.

Bütün gün elimizden düşürmediğimiz telefonlarımız günümüz şartlarına uygun olarak gereksinim duyduğumuz birçok özellikleri bizlere sunuyor. Cep telefonları markaları her geçen gün tüketiciye daha yeni daha iyi telefonlar üretip piyasaya sunmakta. 

Android Telefonları Hızlandırmak İçin Neler Yapılabilir?

 Android telefonlar kullanımıza bağlı olarak gün geçtikçe yavaşlayarak, ilk günkü performanslarını gösteremiyorlar. Telefonların güncellenmesi ile bile daha çok yavaşlayan Android cihazlarımızı hızlandırmak için yapabileceğimiz bir kaç şey var tabii ki.

Telefonunuzdaki gereksiz bütün uygulamaları silmek biraz olsun etkili olacaktır. Telefondaki çerezleri temizlemek,yani telefonunuzdan yaptığınız arama motorundaki gereksiz ve eski bilgileri silmeknin faydası olacaktır. Telefon hafızasındaki gereksiz dosyaları silmek,telefonunuza yüklediğiniz eski resimleriniz ve videolarınızı, indirdiğiniz müzikleri temizleyin.

Gereksiz gördüğünüz widget, yani indirilen borsa haberleri ya da hava durumu bildirimlerini temizleyin.Hareketsiz duvar kağıdı kullanmak hem şarjınızın daha uzun ömürlü olmasına hemde telefonun biraz daha hızlanmasına sebep olur. Son olarak güncellemelerini vaktinde ve eksiksiz yapmak gerekir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here