Ana sayfa Teknoloji Android O Ne Zaman Çıkacak? Android Telefona Getireceği Yeni Özellikler Nelerdir?

Android O Ne Zaman Çıkacak? Android Telefona Getireceği Yeni Özellikler Nelerdir?

Son dönemlerin en çok tercih edilen işletim sistemi olan Android'e şimdi birde kardeş geliyor. Android O ne zaman çıkacak?

6
0

Son dönemlerin en çok tercih edilen işletim sistemi olan Android’e şimdi birde kardeş geliyor. Android O ne zaman çıkacak?

İşletim sistemi Android’ in son sürümü olan Android O’nun çıkmasına çok az bir süre kaldı. Android O  nedir?  ve özellikleri nasıldır? Cep telefonlarının işletim sistemlerinden olan Android yeni tasarımıyla sevenlerinin karşısına ikinci kez çıkacak. Android’in son sürümü 7.1.1 yeni özellikleriyle bakalım sınıftan geçecek mi?  

 

Bu işletim sistemi özelliği  17-19 Mayıs tarihleri arasında tanıtılarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.  Ayrıca mini bir tüyoda biz verelim. Asıl adı Android Oreo’dur. İsmindende anlaşılacağı üzere bu kadar eğlenceli bir işletim sistemini kim kullanmak istemez ki…

 Android telefona yeni getireceği özellikler; 

İşletim sistemininen önemli özelliği pil tasarrufu özelliğini daha çok hissettirmesidir. Ekstra pil tasarruf özelliği bu işletim sistemini farklı kılıyor. Önceki android sistemi telefonu kullanmadığınız taktirde arka plandaki uygulamalar şarjın bitmesine neden oluyordu. Ancak şimdi Android Oreo nun sayesinde böyle bir durum gerçekleşmeyecek. Android “o” yeni yazı metotları ile telefonunuz istediğiniz gibi olacak. 

 Artık gelecek olan bildirimleriniz kategorilere ayrılıp telefonunuzda gösterşlerek kullanım kolaylığı sağlar. 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here