Ana sayfa Finans Altın Hesabı Açmak Karlı Bir Yatırım mı? Avantajları ve Dezavantajları İçin Önemli...

Altın Hesabı Açmak Karlı Bir Yatırım mı? Avantajları ve Dezavantajları İçin Önemli İpuçları

Altın hesabı açtırmak ne gibi avantajlar sağlar? Altın hesabı açmak günah mı? Altın ile yatırım yaparken hangi bankalar daha fazla imkan sağlıyor?

3
0

Altın hesabı açtırmak ne gibi avantajlar sağlar? Altın hesabı açmak günah mı? Altın ile yatırım yaparken hangi bankalar daha fazla imkan sağlıyor?

Yatırımcıların ellerinde bulunan birikimleri değerlendirmek ve daha da artırmak için güvenilir araçlara yönelirler. Herhangi bir bankadan altın hesabı açarak daha güvenilir bir yöntem ile yatırım yapabilirsiniz.

Altın hesabı açmak istiyorum diyorsanız, altın hesabı açmak avantajlı mı ve altın hesabı açmak günah mı sorularının cevabı yer alacak.

Altın hesap açma işlemi birkaç şart yerine getirildikten sonra çok kolayca halledilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için altın hesabı açtırmak istediğiniz banka şubesine başvurmalısınız. Bunun yanında isterseniz işlemleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmek için intenet bankacılığından da faydalanabilirsiniz.

Altın hesabı açan kişiler genel olarak yatırımını altınla gerçekleştirmekte olan kişilerdir. Bu şekilde yapılan yatırımlarda alım satım işlemlerinde işçilik maliyeti ödenmemektedir. Bununla birlikte bu yöntemde masrafsız bankacılık işlemleri de kullanılabilir. Bu süreçte yatırımcı hiçbir şekilde bankacılık işlemi gerçekleştirme sırasında bir ücret ödemez.

 

Altın hesabı açmak için en iyi banka hangileridir?

Altın hesabı açarken birtakım husus ve kurallar gerekmektedir. Bu durumları yerine getirenler için de bankalar tarafından değerlendirme süreci başlatılır. Bu konuda en avantajlı bankalar ise Kuveyt Türk, İş Bankası, Vakıf Bank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası’dır.

Bankalardan altın hesabı açmak caiz mi sorusunun yanıtı ise burada yer alacak. Dini açıdan bu konuya bakıldığında altın ve döviz alımı satımında fona para yatırmakta herhangi bir sakınca söz konusu değildir.

Ancak bu süreçte repo, tahvil, bono alımı ve satımı gibi faiz işlemleri söz konusu olduğu zaman faiz olduğu için dini açıdan bir yanlışlık söz konusudur.

Döviz kurlarında meydana gelen dalgalanmalar, büyük getiriler doğurabiliyor. Altını standart olarak alıp ve satabilirseniz bu durum da mümkün hale geliyor. Elinize para geçtiği zaman çeyrek altın alıp kenara atmak yatırımdan çok birikim olarak değerlendirilir.

Kuyumcular da altın fiyatlarında söz konusu olmadığı sürece, getiri imkanını nadiren de olsa sağlarlar. Faiz dışı getiri hedeflenmişse, altını fiziksel olarak saklamak yerine altın hesabı avantajlarından faydalanabilirsiniz. Altın hesabı ile çalınma ve kaybolma riski tamamen ortadan kalkar, bunun yanı sıra altınlarınız sigorta kapsamına da alınmış olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here