Sevilen diziler arasında yer alan Akrep dizisi her hafta yeni bölümleri ile izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Dizinin kadrosunu önemli isimler oluşturuyor. Kadroya bir yeni isim daha katıldı. Efe karakterine hayat verecek olan oyuncu Bertan Asllani hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Star TV’nin sevilen dizisi Akrep’e yeni bir oyuncu daha katılıyor. 1441 Productions’ın üstlendiği dizinin yapımı İrfan Şahin’e ait. Dizinin başrolünü Demet Akbağ, Evrim Alasya, Bekir Aksoy, Yusuf Çim paylaşıyor. Diziye Efe karakteri ile yeni dahil olacak isim ise Bertan Asllani oluyor. Akrep dizisinin senaryo koltuğunda Erkan Birgören otururken yönetmenliği ise Gökçen Usta üstleniyor.

Bertan Asllani

3 Temmuz 1990 yılında Makedonya’nın Üsküp şehrinde dünyaya gelen oyuncu, oyunculuğunun yanı sıra müzisyen, besteci ve şarkıcıdır. Oyuncunun babası Eski Türk çarşısında saat tamircisidir. Betan Asllani küçük yaşlarda müzik ve sporla ilgilenmeye başlamıştır. Daha 13 yaşında kendi stüdyosunu kurmuş ve beste yapmaya başlamıştır. Oyuncu ilk albümünü 13 yaşında iken çıkarmıştır. Makedonya ve Anavutluk’ta ün kazanan oynuncu daha sonra Türkiye’ye gelmiştir. Oyuncu burada ünlülere beste vermiştir. Bilinen bestelerden biri de Murat Dalkılıç’a verdiği Bir Hayli şarkısıdır. Murat Dalkılıç’ın yanı sıra Demet Akalın ve Gülben Ergen’de Betan Asllani’nin bestelerinden faydalanmıştır. Bu esnada ise Gani Müjde tarafında keşfedilmiş ve oyunculuk kariyeri başlamıştır. İlk projesi ise Pis Yedili dizisidir. Burada Bertan karakterine hayat vermiştir. Ardından 2016 senesinde Göç Zamanı adlı filmde Talat Bulut’un oğlunu canlandırmıştır. En son yer aldığı proje ise Kimse Bilmez dizisidir.

Betan Asllani’nin 2020 yılının Ağustos ayından Selena dizisinin Kıvırcık karakterini üstlenen Hazal Şenel ile evlilik için ilk adımı atarak yüzük takmıştır. Oyuncu 30 yaşındadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here