Ana sayfa Teknoloji Akıllı Telefonlar Ne Zaman Android Oreo Güncellemesi Alacak? Telefon Kullanıcılarının Merakla Beklediği...

Akıllı Telefonlar Ne Zaman Android Oreo Güncellemesi Alacak? Telefon Kullanıcılarının Merakla Beklediği Güncelleme!

Teknolijinin bizlere sunduğu yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor.Şimdide Amiral Gemi Akıllı Telefonlar için Android Oreo Güncellemesi ne zaman olacak diye bekleniyor.

6
0

Teknolijinin bizlere sunduğu yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor.Şimdide Amiral Gemi Akıllı Telefonlar için Android Oreo Güncellemesi ne zaman olacak diye bekleniyor.

Teknolojini nefessiz ilerlediği hergün hayatımıza bir yenilik daha kattığımız son yıllarda şimdi herkesin merak konusu amiral gemisi akıllı telefonlarda Android  Oreo güncellemesi uygulaması ne zaman başlatılacak.Yüklü miktarda paralar vererek aldığımız ve her yenilikle bizde yenilemeye çalıştığımız akıllı telefonlarımızda halen Anroid Nougat işletim sistemi var ve ne zaman Android Oreo güncellemesi yapılacak diye insanlar merakla bekliyor.

Android Oreo , Google’ın kendi cihazları olan Nexus ve Pixel’lere dağıtılmaya başlandı. Henüz kullanım oranı %0.2 seviyesinde kalan Android Oreo güncellemesi yaygınlaşması sabırsızlıkla bekleniyor.Fakat Samsung,LG,Sony gibi dünyaca dev markalar kullanıcılarını son sürüm için biraz bekletecekleri görünüyor.Bekleme süresi markadan markaya değişiklik gösterebilir.Bazı cihazların birkaç ay içinde güncellemeye kavuşabilirken bazıları ancak Android P çıktığında güncellemeye kavuşacaktır.Güncelleme tarihleri telefon modellerine ve bölgesel olarak değişiklik göstercektir.Bu durumda güncellemelerin Türkiye’ye biraz geç geldiği söylenebilir.Tabi orta seviyeli bir akıllı telefonunuz varsa Android Oreo güncellemesi sizin için geçerli olmayacaktır.

 android Oreo güncellemesinin ne zaman olacağı konusunda önceki yıllarda yapılan güncellemelere bakıp tahmin yürütebiliriz.Hangi markalar ne kadar hızlı güncelleme yaptıklarına bakarsak.

Samsung,akıllı telefon satımında dünya lideri olmasına rağmen, güncellemeler konusunda biraz vasat davrandığı görülüyor.Şirketin geçen yıl Android Nougat güncellemesini,Google Androidi Nougat’ı tanıttıktan 143 gün sonra yapmıştır.Bu tarihleri baz alırsak Galaxy S8 ve S8Plus’ın Ocak/Şubat 2018’de güncelleme alır diye tahmin edebiliriz

LG;Google ile yaptığı Nexus ortaklığından dolayı geçen yıl Android Nougat güncellemesini 91 gün sonra yayınlamıştı.Buna göre tahminimiz LG’nin Ağustos ayında tanıtımını yaptığı LG V30 modelinin Android Oreo önyüklü olacağı ve LG G6 ise ekim/kasım 2017 gibi güncelleme yapacaktır.

SONY;GEçen yıl android Nougat uygulamasını 99 gün sonra modellerine güncelleme göndermişti.Bu durumu baz alırsak da Sony’nin Kasım/Aralık 2017 gibi Android oreo güncellemesini bekleyebiliriz.

MOTOROLA;büyük çöküş yaşayan motorola güncelleme konusunda gayet iyi performans sergiliyor.Geçen yıl sadece 88 gün sonra Androit Nougat güncellemesi yapmıştı.Bu yılda aynı hızı göstereceği tahmin ediliyor ve buna görede Ekim/Kasım 2017’de yeni güncellemeyi alacağı düşünülüyor.

HTC;yeni amiral gemilerinde Android güncellemelerini genellikle 90 gün sonra yapıyor.Bunu düşünürsek 2017 yılının sonuna doğru Android Oreo güncelemesini alacaktır diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here