Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Akbank kredi kartı kullanıyorsanız, kartınızı internet alışverişine açmak için bazı yöntemler bulunmakta. Sizlere bu yazımızda bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Akbank kredi kartı kullanıyorsanız, kartınızı internet alışverişine açmak için bazı yöntemler bulunmakta. Sizlere bu yazımızda bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Günümüzde insanların ihtiyaçları her gün artmakta. Hayatımızda her gün yeni zamlarla ve fiyat artışları ile uğraşmak zorunda olduğumuz bilinen bir gerçek. Ekonomideki dalgalanmalar ve enflasyon artışı sebebi ile de değişen piyasa şartları yüzünden zam oranları artış göstermektedir. Bütün bunlara rağmen maaşlara yapılan zam oranları bu pahalılaşma oranlarını karşılayamamaktadır. Durum böyle olunca günlük ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanan kişiler kredi kartı yöntemine sıkça başvuruyor.

Kredi kartları sayesinde bankalar müşterilerine alışverişlerinde kolaylıklar sağlamakta. Alışverişlerinde nakit harcama yükünden kredi kartları sayesinde kurtulan müşterilerin taksit seçeneği ile birlikte istedikleri eşyalara bir sonraki ay ödemeye başlaması imkanı ile sıkça kullandığı kredi kartları hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini almış durumda. Kredi kartlarının gün geçtikçe yaygınlaşması ve intenet üzerinden alışverişin oldukça rahat bir alışveriş yöntemi olması, birlikte kredi kartları online olarak alışverişe de açık hale gelmiştir. İntenet üzerinden yapılan alışverişlerde ise 3D Secure sistemi sayesinde güvenlik sağlanmakta olup kullanıcı bilgilerinin paylaşılmaması gerekliliği yerine getirilmektedir. Bu sistem öncesinde ise intenet korsanlarının kullanıcı bilgilerini intenet üzerinde dolandırıcılık sistemi ile birlikte ele geçirmeleri bir çok sıkıntıya yol açmış ve kişilerin kredi kartlarından kendi isteği dışında harcamalar yapıldığı belirlenmişti. Bu konuyu sıkça yargıya taşıyan intenet alışverişi mağdurlarının sorunlarını çözmek için yeni bir uygulamaya gidilmiş ve 31 Aralık 2017 tarihinden itibaren kredi kartının intenet alışverişine açılmasını isteyen kullanıcılar dışında kimse intenet alışverişinde kredi kartını kullanamayacak. Bunun ile ilgili olarak da belirtilen tarih öncesinde kredi kartınızı eğer intenet alışverişinde kullanmak istiyorsanız gerekli işlemleri yapıp bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

- Advertisement -

Akbank kredi kartını intenet alışverişine açma yöntemi olarak üç farklı seçeneğiniz bulunmaktadır.

SMS ONAYI YÖNTEMİ

Akbank Axess kredi kartınızı intenet alışverişinde kullanmanız için SMS yöntemini kullanabilirsiniz. Telefonunuzun kısa mesaj kısmından 8885’e INTERNET yazıp göndermeniz gerekmektedir.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Akbank müşteri hizmetlerine ulaşarak da intenet alışverişinizi aktif hale getirebilirsiniz. 444 25 25 numarasını aradıktan sonra sesli yanıt sistemine “kredi kartımı intenet alışverişine açmak istiyorum” dedikten sonra gerekli bilgileri tuşlayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İNTERNET BANKACILIĞI

Akbank İntenet bankacılığından veya mobil uygulamasından “kartlarım” bölümünden güncelle’ye tıklayıp intenet alışverişlerinizde kartınızı kullanabileceksiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.