Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Aile Hekimine Randevu Almadan Gidilebilir mi?

Vatandaşların son yıllarda aile hekimlerine gitme sıklığı artmıştır. Peki, Aile hekimine randevusuz gidilir mi.

Vatandaşların son yıllarda aile hekimlerine gitme sıklığı artmıştır. Peki, Aile hekimine randevusuz gidilir mi.
 Son yıllarda sağlık ocakları yerine Toplum Sağlık Merkezleri oluşturululdu. daha iyi ve daha kolay bir hizmet için vatandaşlar bu toplum sağlığı merkezlerinden faydalanıyorlar. Bu merkezlerde görev yapan aile hekimlerine randevusuz gidilir mi? sorusu da hastaların merak konusu olmaya başladı.  Kısacası aile hekimine gidilirken randevu alma zorunluluğu bulunuyor mu?

Geçtiğimiz yıllarda aile hekimleri de artık randevulu sisteme geçtiler. Ancak Aile hekimine giderken randevu alma zorunluluğu yoktur. Aile hekiminize muayene olmak isterseniz, randavu almadan da muayane olabilirsiniz. Ancak, sıra beklemek istemeyen vatandaşlar MHRS Alo 182 hattından randevu taleplerini oluşturabilirler.

- Advertisement -

Tavsiye :  Elektronik Sigara Bağımlılığı Arttırıyor mu Zararları Ne

Bazı Toplum Sağlığı Merkezleri çok yoğun olduğundan  randavu  alarak aile hekiminize gitmeniz en mantıklı karar olacaktır.

- Advertisement -

Mhrs Alo 182 hatıından aile hekiminize randevu oluşturduğunuzda siz verilen saatten 10 dakika orada olmanız gerekebilir. Tam saatinde muayene için içeriye gireceksiniz. Bu kolaylığı yaşamak isteyenler mutlaka randevu sistemi ile aile hekimlerine gitmeliler.

MHRS Alo 182 randevu hattı ile bir çok branşa randavu alma hakkınız vardır. Sıra beklemeden daha kolay muayene için randevu sistemi çok fazla tercih ediliyor.

Tavsiye :  Sıtma Hakkında Merak Edilenler: Nasıl Olunur, Nasıl Önlem Alınır?

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.