Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Ahmet Kural ve Sıla Davasında Sıla’nın Sevgilisi Olarak Bahsedilen Okan Can Yantır Kimdir? İşte Merak Edilen İsim Hakkında Detaylar

Türkiye’nin gündemini aylarca meşgul eden Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma görüldü. Şarkıcı Sıla Gençoğlu, duruşmada Okan Can Yantır ile ilişkisi olduğunu söyledi. Peki, tüm gözlerin çevrildiği Okan Can Yantır kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Türkiye’nin gündemini aylarca meşgul eden Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma görüldü. Şarkıcı Sıla Gençoğlu, duruşmada Okan Can Yantır ile ilişkisi olduğunu söyledi. Peki, tüm gözlerin çevrildiği Okan Can Yantır kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma bugün görüldü. Oyuncu Ahmet Kural’ın, Sıla Gençoğlu’na yönelik çeşitli suçlarından 5 yıla kadar hapsi isteniyor. Sıla, Ahmet Kural ve tanıkların ifadelerinden sonra duruşma 22 Nisan’a ertelendi. Şarkıcı Sıla’nın duruşma sırasındaki ifade ettikleri ise şaşkınlık yarattı. Şarkıcı Sıla, Ahmet Kural’la aralarında yaşananlara ilişkin gerçekleşen duruşmada bugün Okan Can Yantır ile ilişkisi olduğunu söyledi. Peki, tüm gözlerin çevrildiği Okan Can Yantır kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Magazin dünyasını yakından takip eden kişilerin gündemindeki isimler arasında yer alan Okan Can Yantır, özel hayatıyla merak uyandırıyor. Birçok kişi tarafından biyoğrafisi merak edilen Yantır’ın geçmişi de dikkat çekiyor. Şarkı Sıla ile ilişkisi olduğu söylenen Okan Can Yantır, 1980 doğumlu. Üniversite eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlayan Yantır, Siyaset Bölümü mezunu. Yantır bunlarla birlikte Fransa Paul Valery Üniversitesi’nde Seçim Stratejileri ve Aday İmajı eğitimi almış. Aynı zamanda dergi sektörünün tanınan simalarından olan Yantır, Esquire Dergisi ile dergi piyasaya ilk adımını atmış. Birçok görev yapan Okan Can Yantır, bir süre GQ Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevinde meslek hayatını sürdürdü. 

YANTIR’IN SILA İLE İLİŞKİSİ DİKKAT ÇEKİYOR 

Türkiye’nin yakından tanığıdı ve eserleri ile büyük beğeni toplayan Sıla Gençoğlu ise haftalardır hayranlarını üzmüş durumda. Son olarak Ahmet Kural’la arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin yapılan ilk duruşmada Yantır’la ilişkisi ise herkesi şaşırttı. Peki sevilen sanaççı Sıla nereli ve kaç yaşında?

Gemişi başarılarla dolu olan Sıla Gençoğlu ise 1980 doğumlu. İlköğretimini Denizli’de tamamlayan Gençoğlu, ortaokul ve liseyi ise İzmir’de bitirdi. İlk sahne çalışmalarına İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde başlayan sanatçı, Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği korolarında zamam zaman görevler yaptı. İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Sabahat Tekebaş’dan şan ve ses eğitimi üzerine dersler aldı.1998 yılında yüksek öğrenimi için ise İstanbul’a yerleşti. Burda İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde bir süre okudu.

KENAN DOĞULU İLE TANIŞMASI HAYATINDA DÖNÜM NOKTASI OLDU

Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’nde eğitimini sürdüren şarkıcı Sıla, bu süre zarfında  Afyon Caz Festivali’nde Neşet Ruacan, Nedim Ruacan ve Nezih Yeşilnil’den oluşan caz orkestrasında görevler yaptı. Ardından ise Kenan Doğulu ile tanışması hayatında dönüm noktası oldu. Doğlu’nun yedi sene vokalistliini yapan Sıla’nın yaptığı besteleri ve yazdığı şarkı sözlerini Ferhat Göçer (Vur kadehi Ustam), Kenan Doğulu (Demedi Deme/Boğaziçi) gibi sanatçılar albümlerine aldı. Şarkıcı, 2007 senesinde ise kendi adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürdü. Ozan Doğulu ise albümün prodüktörü olarak yer aldı.

Hareketli çıkış şarkısı da “…Dan Sonra”nın sözleri Sıla Gençoğlu imzası taşırken, müziği ve düzenlemesi Ozan Doğulu’ya ait. Albümün stüdyo aşamasında da desteğini eksik etmeyen Kenan Doğulu dikkat çekici rap düetiyle şarkıya eşlik etti. Albümde bir tanesi Gözde Kansu’yla, bir tanesi de Sezen Aksu’yla ortak olmakla birlikte tüm şarkı sözleri Sıla’ya ait olarak piyasaya sürüldü. Kendine özgü sözlerinin yanı sıra albümde 5 tane bestesi de yer almakta.

Bunların dışında Sezen Aksu, Ozan Doğulu, Yalın ve Efe Bahadır albümün diğer şarkılarında söz ve müzikleriyle performanslarını sergiliyor. Sıla çıkış parçası olan “…Dan Sonra” ile Türkiye’de kısa zamanda 1 numaraya ulaştı ve bütün dikkatleri üzerine çekti. İlk albümünden yalnızca iki video klip yayınlayan şarkıcı Sıla, daha sonra Ciclon grubu ile beraber olarak kaydettikleri “Shaker” albümünden “Yaz Geliyor Heyoo” isimli parçayı 2008’in yaz aylarında bir video klip ile sevenleriyle buluşturdu. İkinci albümünü ise 2009 yılında piyasaya süren Sıla, bu albümün ilk teklisi olarak “Sevişmeden Uyumayalım”ı seçti. Bu şarkı ile Türkiye’de başarı yakalayan Sıla Avrupa listesinde 82 numaraya yükseldi. İkinci tekli olarak “İnşallah”ı seçen, Sıla, bu şarkısıyla da Türk listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.