Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımında Yaş Şartı Olacak Mı? Yaş Şartı Kaç Olacak İşte Memur Alımı Şartları Detayları

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Zabıt Katibi alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. En çok merak edilen konusu alımlarda 35 yaşı şartının olup olmayacağı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Zabıt Katibi alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. En çok merak edilen konusu alımlarda 35 yaşı şartının olup olmayacağı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül personel alımları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Memur adaylarının pür dikkat kesildiği açıklamada en merak edilen konu ise alımalara dair şartlarda 35 yaş şartının aranıp aranmayacağıydı. Adalet Bakanı adliyelere ilişkin peronel alımlarının olacağını bu konuda çalışmaların devam ettiğini dile getiririken sözlerine şöyle devam etti. ” Hem adli personel, hem de cezaevi personeli konsununda ihtiyaçlarımız var. Bu konuda da Maliye Bakanlığımız, Başbakanlığımız ve  hükümetimiz ile birlikte yürütülen çalışmaları, en yakın zamanda ihtiyaçlarımızı giderecek şekilde komuoyuna duyuracağız. Hem zabıt katibi, adli personel için hem de cezaevi personeli için ihitiyaçlarımızı inşallah gidereceğiz. Bu konuda istihdam olacaktır.” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

Adalet Bakanlığı bundan önce yapmış olduğu personel alımlarına ilişkin belirlemiş olduğu koşul ve şartlarda 35 yaş sınırını koymuştu. Zabıt katibi alımlarında memur adayları ne kadar mağduriyetlerini dile getirselerde yapılacak olan yeni alımda da35 yaş şartı olacağı tahmin ediliyor. Çünkü Adalet Bakanlığının yapmış olduğu alımlarda bu yaş kriteri her zaman var olmuştur. Bu yaş şartının kaldırılıp kaldırılmayacağı Adalet Bakanlığı’nın isnsiyatifindedir. Yapılacak olan bir düzenleme ile 35 yaş şartı kaldırılabilir. Yeni alınacak olan Zabıt katibi şartlarının neler olacağı belli olmadığı için 35 yaş şartının devam edip etmeyeceği de belli değil. Adalet Bakanlığı adli persone ve cezaevi personeli alımlarına dair ilanın ne zaman yayımlancağı  hususunda bir bilgi paylaşmadı. İlanın içeriği ve şartlarının neler olduğu ilan yayımlandıktan sonra ortaya çıkacaktır. Yaş kriteri yüzünden başvuru gerçekleştiremeyen adaylar ilanın yayımlanması beklemek zorundadır. Adalet Bakanlığının yıl sonuna kadar 16 bin personel alımı yapması beklenmektedir. 16 bin personelden kaçının hakim ve savcı kaçının zabıt katibi, cezaevi personeli olduğu henüz belli değildir. 

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.