Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Absent (yeşil peri) fiyatları 2019 – Güncel absinthe zamlı fiyatları ne kadar oldu?

2019 ile beraber ülkeyi kasıp kavuran zam rüzgarından Absent yani Yeşil Peri de nasibini aldı. Bu haberimizde yeni yıl zammı sonrası Absent, absinthe veya yeşil peri ne kadardır, kaç paradır, kaç TL? Absent içki fiyatları ne kadar oldu ile zamlı, yeni, en son, en ucuz, güncel absent fiyatları sizlerle paylaştık.

2019 ile beraber ülkeyi kasıp kavuran zam rüzgarından Absent yani Yeşil Peri de nasibini aldı. Bu haberimizde yeni yıl zammı sonrası Absent, absinthe veya yeşil peri ne kadardır, kaç paradır, kaç TL? Absent içki fiyatları ne kadar oldu ile zamlı, yeni, en son, en ucuz, güncel absent fiyatları sizlerle paylaştık.

Ana bileşenleri olan pelin otu ve yeşil anason ile üretilen absent ya da diğer ismi ile absinthe alkollü içkiler arasında alkol oranı en yüksek içeceklerin başında gelir. Dünya üzerinde başta Fransa, İsviçre, Çek Cumhuriyeti ve Polonya gibi ülkelerin üretmekte olduğu Absentin alkol oranı %45 ile %75 arasında değişebilmekte. Alkollü içecek tüketicileri arasında namını her geçen gün katlayan Absent’in üretimi 2000 yılına kadar pek çok Dünya ülkesinde üretimi yasak haldeydi.

Absent Fiyatları

Diğer Dünya ülkelerinde ve Türkiye’de tüketimi oldukça fazla olan Absent’in diğer alkollü içkilerden en büyük farkıysa alkol oranı. Halk arasında Yeşil Peri olarakta bilinen absentin üretiminin günümüzde de birçok ülkede satışının yasak olduğu biliniyor. Buna rağmen satışının yasak olmadığı ülkelerde Absent, çok yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Ülkemizde bilindiği üzere alkollü içecek fiyatları dokunanın elini yakıyor. Tabii absentte bu durumdan payını almış durumda.2019 yılının gelmesiyle birlikte zamlanan alkollü içeceklerin fiyatlarının bu kadar yüksek olmasındaki başlıca sebepse ÖTV vergisi üzerine alınan KDV vergisi. Verginin vergisini ödememiz sonucunda bir şişe Absentin etiketi üzerinde yazan rakamın %70inin vergi olduğu sonucuna varıyoruz. 2019 yılının gelişiyle beraber alkollü içecek tüketicilerini şaşırtmayan zam sonrası Absent fiyatlarını aşağıda sizlerle paylaştık.

 Yeni Yıl Sonrası Absent Fiyatları

Zam sonrası Yeşil Peri fiyatlarını sizlerle paylaşmadan evvel paylaştığımız rakamların tavsiye edilen satış miktarları olduğunu belirterek çeşitli ticarethanelerde küçük farklılıklar olarak satışının yapılabileceğini hatırlatıyoruz.

  • Absinthe Polski 50 cl : 265,00 TL
  • Absinthe Polski 70 cl : 351,00 TL

Bu yazımızda Türkiye’de ardı arkası bitmek bilmeyen zam rüzgarından biri olan Absent’in 2019 yılı itibariyle yeni fiyatını sizlerle paylaştık. Yeni bir zam olması durumunda yine sizlere güncel fiyatları ulaştırma gayreti içinde olacağız, bizleri intenet adresimizden takip edebilirsiniz.

Absent Nasıl İçilir?

Her alkolün içiminde bazı ön hazırlıklar yapılması gerektiği gibi Yeşil Peri içilirkende dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmakta. Bardak ,Çakmak, kesme şeker, eritme kaşığı, shot bardağı ve buzlu su Yeşil Peri içerken yanınızda bulundurmanız gereken malzemelerden. Öncelikle shot bardağının üzerine eritme kaşığı konularak üzerine kesme şeker yerleştirilir ardından şeker alkol ile ıslatılır ve kesme şeker çakmak ile ateşlenir. Bardak içine konan yeşil peri ile birleşen karışım üzerine buz ilave edilerek tek bir seferde yudumlanarak içilir.

Ülkemizde %92, %69, %60-70 alkol oranına sahip olan absentlerin satılmamasıyla birlikte yalnızca yukarda sizinle paylaşmış olduğumuz absentlerin satışına izin verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.