Ana sayfa Genel 373.Kısa Dönem ve Yedek Subay Askerlik Yeri Öğrenme! Askerlik Yerleri Belli Oldu!

373.Kısa Dönem ve Yedek Subay Askerlik Yeri Öğrenme! Askerlik Yerleri Belli Oldu!

Kasım döneminde askerlik görevini yapmak için bekleyen 373. Kısa dönem asker adayları, kısa dönem ve yedek subaylık için görev yerlerini öğrenebilecekler.

9
1

Kasım döneminde askerlik görevini yapmak için bekleyen 373. Kısa dönem asker adayları, kısa dönem ve yedek subaylık için görev yerlerini öğrenebilecekler.

2019 yılı 373. kısa dönem ve yedek subay askerlik yerleri belli oldu. Uzun süredir merak edilen askerlik yerleri açıklandı. Mili Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yapılan açıklamaya göre kısa dönem askerlik ve yedek subaylık yeri sonuçları 20 Ekim 2019 tarihinde (bugün) açıklanacak. 

 ADayların askerlik yermi nasıl öğrenirim? sorusu bugün itibari ile son buluyor. Kasım celp döneminde askere gidecek olan askerlerin görev yerlerinin belli olmasındna sonra askerlik görevine başlayacakları söylendi. 1997 doğumlular bu yıl askerlik görevi için çağrılcaklardır. 

 SONUÇLAR E-DEVLET ŞİFRESİNDE

2018 kısa dönem ve yedek subaylık için askere gidecek asker adayları görev yerlerini e-devlet şifreleri ile öğrenebilecekler. E-devlet şifresi olmayan kısa dönem ve subay adayları en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şiflerini alabilirler. Milli savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda bugün adaylar e-devlet şifreleri ile çıkan görev yerlerini öğrenecekler. 

 Şubat celbi için son başvuru tarihi 30 Kasım

Mayıs celbi,için son başvuru 28 Şubat

Ağustos celbi için son başvuru tarihi 31 Mayıs

Kasım celbi için son başvuru tarihi 31 Ağustos tur. 

 Bu tarihlere bağlı kalarak askerlik için bekleyen adaylar takiplerini yapabilirler. 

 373. kısa dönem ve yedek subaylık için açıklanan görev yerlerine adaylar sadece e devlet şifreleri ile ulaşabilecekler. Farklı bir alan veya adres bulunmamaktadır. E-devlet şifresinden öğrendikten sonra adrese gelen celp kağıdı ile görev yeri bildirimi tamamen bitmiş sayılır. 

1 YORUM

  1. kasım 2018 kısa dönem ve asteğmenlik yerleri 19 ekimde açıklanacak A Grubu olursak Kasımın ilk haftası B Grubu olursak Aralığın ilk haftası gidicez buraya kadar sorun yok. Sorum şu Bir sonraki celb dönemi olan Şubata kalma ihtimalimiz varmı ? Varsa yüzde kaç ihtimal ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here